Voi ei, taas alkaa ne typerät Hallmarkin jouluelokuvat
Kommentit (16)
Juuri nyt Friillä. Seuraava alkaa klo.20
Onko tuo ykkösen alkuillan (17:10-18:00) sarjakin niitä? Melkoista muoviepookkia.
Yksi hyvä on Ihmeellinen on elämä. En koskaan kyllästy! James Stewartin epätoivo ja myöhemmin ilo perheensä näkemisestä ovat niin aitoja.
Vierailija wrote:
Onko tuo ykkösen alkuillan (17:10-18:00) sarjakin niitä? Melkoista muoviepookkia.
On joo, tuo sarja on kyllä pohjanoteeraus. Pitää olla oksennuspussi vieressä kun katsoo, niin imelä.
Maikkarilla myös pyörinyt, ja Katsomossa katsottavissa, liuta ööö-luokan romkomeja 🤮 Noi on kyllä niin hirveetä paskaa, että katsooko niitä oikeasti kukaan?
Hallmark elokuvat = Nähnyt yhden niin oot nähnyt kaikki.
Kaikissa sama tarina, ehkä näyttelijät vaihtuu.
Vierailija wrote:
Onko tuo ykkösen alkuillan (17:10-18:00) sarjakin niitä? Melkoista muoviepookkia.
Hienosti ilmaistu! Rupesin nyt katsomaan, tämä on niin huono että naurattaa ja myötähävettää. Kai tällekin on yleisönsä kun niitä on tuutattu niin monta.
Jouluelokuvien vakinäyttelijä on Lacey Chabert
Kaikki on niin söpöä ja epärealistista. Juodaan aina jotain hemmetin kaakaota ja ollaan niin mukavia, niin mukavia.
Herrajjestas! Laittakaa se toosa kii, EI OLE PAKKO KATSOA!
Nyt on MARRASKUU!
Lisäksi kaikki asuu jossain ylisuurissa ja hienoissa kartanoissa, joissa on noin 15 huonetta. Ihan tavalliset ihmiset. Oikeasti Amerikassa olisi tällaisiin taloihin varaa vain kaikista rikkaimmilla miljonääreillä.
Juonikuviossa useimmiten on nainen joka syystä tai toisesta palaa kotikaupunkiinsa vähäksi aikaa tai käy visiitillä ja päätyy lopulta muuttamaan sinne takaisin elääkseen hiljaista pikkukaupunkielämää yhdessä kouluaikaisen poikaystävänsä kanssa hyläten oman uransa kokonaan.
Toinen suosittu konsepti on ns. vihollisista rakastavaisiksi -kuvio. Nainen ja mies ovat joko kollegoita, naapureita tai eksiä ja tappelevat niin kauan kunnes rakastuvat jouluvalojen tuikkeessa.
Niinpä, hirveän naivit ja lapselliset