Kertokaa yksi juttu Jodelista, en ole käyttänyt sitä paljoa
Sain tietää että mieheni oli viestitellyt jonkun naisen kanssa jokin aina sitten. Sanoi että oli tylsyyksissäön yksin kotona innostunut laittamaan viestiä kun jodelissa joku nainen halusi juttuseuraa.
Olen alkanut selailla jodelia että mitä siellä on.. Silmään pisti ilmoitus jossa etsitään seksiseuraa. Kirjoitus on miespuolisen henkilön tekemä. Viestissä ylhäällä on sijainti- merkki jossa lukee ”täällä”. Kun kaikissa kirjoituksien ja vastauksien kohdalla on sijainti- merkki, se pisaran muotoinen kuva, niin sen perässä lukee aina että ” Kokkola” , tai ”lähellä, ”erittäin lähellä” tai ”täällä”, tarkoittaen siis sitä missä kirjoittaja sillä hetkellä on. Eli tarkoittaako tuon aloituksen kohdalla ollut ”täällä” sitä että sen on juurikin tässö meidän asunnossa ollut henkilö eli mieheni tehnyt. Eli hän on tehnyt aloituksen jossa haetaan seksi- seuraa? Toki se voi olla naapurikin.. ei montaa naapuria tässä kyll ole.
Anteeksi sekava kirjoitus. En tiedä mitä ajatella. Omen todella pettynyt tuohonkin että on lähtenyt kirjoittelemaan toiselle naiselle
Kommentit (2)
Viestittely jodelissa kuulostaa vähän arveluttavalta. Suurin osa on seuranhakua jotka haluaa kirjoittaa yksityisviestejä.
"Täällä" on ehkä 1 tai 2 km säteellä siitä paikasta. Olen tunnistanut joskus naapurin viestin.