Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vinkkejä kuivausrummun ostoon!

18.01.2006 |

Nyt on tullut tarvetta kuivausrummulle, ja kyselen täältä vinkkejä kuivausrummun ostoon.

Minkämerkkistä suosittelet/mistä merkistä kokemusta?

Mitkä toiminnot välttämättömiä?

Millaisia ohjelmia pitää rummussa olla? jne.



Mottoni on, että " koyhän ei kannata ostaa halpaa" eli satsataan hyvää koneeseen, kun sellainen löytyy.



t. 6 hengen perhe

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
20.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mallinumero Siwatherm TXl2301. Ostettiin muutama vuosi ja on todella kovassa käytössä.



- Mihin sijoitat koneen, pesuhuoneeseen, khh:een tms. Kalusteen sisään, lattialle vai torniksi? Tornina ehkä ergonomisin, mutta lattialla tai tason alla saat laskostustilaa. Tärkeä tähän liittyvä asia, miten tuuletat huoneilmasta koneen aiheuttaman kuumuuden?

- Hälytysääni mielestäni turha, en jaksa olla sähköjäniksenä jokaista piippausta sammuttamassa ( tällä hetkellä pesukone yms. yläkerrassa) Pöyhimisominaisuus, kun kone pysähtynyt on hyvä juuri meillä.

- 6kg kone riittää meille (6henk.) hyvin

- valitse energiapihikone, jos kuivatat paljon rummussa

- kondenssiveden tyhjennys lavuaariin toimii hyvin, suoraan viemäriin tuntuu hienostelulta, mutta uuteen taloon vois asentaa sillain?

- tuntuu niin arkipäiväiseltä tuo kone, ettei osaa oikein kuvailla mitä tarttis muuta. Ystäväni suositteli myös AEG- konetta en muista merkkiä

Vierailija
2/2 |
20.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on Miele palvellut erinomaisesti. Mielestäni tärkeimpiä ominaisuuksia on että kone tietää milloin pyykki on kaappikuivaa / silityskuivaa / mankelikuivaa eikä tarvitse itse arpoa kuivausaikaa. Upo oli aiemmin ja sitä sai olla koko ajan korjauttamassa, en suosittele.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kahdeksan yksi