Suomalaisilta rahat loppu - tyhmät ja osaamattomat päättäjät tekevät suomalaisista
köyhiä. Verot alas ja rahat ihmisten omaan käyttöön. Tämä yhteiskunta nielee aivan törkeitä summia veroeuroja, mikään ei kuitenkaan pelaa nykyään. Mihin nämä rahat joutuvat. Päättäjien omiin taskuihin ja kavereiden taskuihin. Niinkuin tämä Marin, otti vain velkaa, ei mitään talousosaamista, oli kuitenkin PM. Tällaiset ihmiset päästetään vaan hoitelemaan suomalaisten ihmisten asioita. Olen lopen kyllästynyt.
Kommentit (4)
Koska AP on niin fiksu ja homma hanskassa niin siitä vaan mukaan yhteisiä asioita hoitamaan.
Sitten kun olet parhaasi yrittänyt kun yksi vaatii tätä ja toinen tota, niin me täältä kotisohvalta haukutaan sua tolloksi joka ei osaa simppeliä hommaa hoitaa.
Aika harvassa on ne valtiot, jotka estää kouluttautumasta ja perustamasta yritystä.
Suomessa on oikein kannustettu siihen.
Ap voi vähän miettiä omia asenteitaan.
Tuottavuus kasvaa, kun heikompiosaiset huolehditaan työkuntoon esimerkiksi toimivilla terveys- ja päihdepalveluilla. Yrittämiseen pitää ohjata, tukea ja kannustaa, jotta syntyy uusia työpaikkoja. Työttömien kurjistaminen ei edistä uusien työpaikkojen syntymistä.
Miten julkinen terveydenhuoltokin on päässyt tähän tilanteeseen? Suomessa
Valtiokin vain velkaantuu