Kynähame lihavalle?
Onko ihan hullu ratkaisu? Niin arki- kuin juhlakäyttöönkin.
Olen lyhyt ja lihava. Vyötäröä kyllä näkyy, mutta rinnat eivät ole kovin kaksiset.
Mitä yläosaksi? Mistä löytää hyvä kynähame?
Kommentit (10)
Valitse yläosaksi laadukasta materiaalia oleva paitapusero tai sitten joku ilmavan kaunis sifonkipusero. Paidan helman laitat aina hameen vyötärön alle.
Kokemus on vain osoittainut, että Espritin koot ovat liian pieniä. Yleensä isoin koko on 44 ja se ei mahdu (vaikka esim. Lindexin vastaava mahtuu).
Tuo helman työntäminen vyötärön alle vähän epäilyttää...
ap
Esim. tästä hameesta
http://www.asos.com/Asos/Asos-Tailored-Pleat-Waist-Skirt/Prod/pgeproduc…
Sitten siellä on Curve-mallisto, jossa nyt ainakin kokoja riittää
http://www.asos.com/Asos/Asos-Curve-High-Waist-Panel-Pencil-Skirt/Prod/…
on vyötärö vaikka on lihava, kynähame sopii kyllä. Jos on omenalihava niin silloin ei sovi.
Muista vaan oikeat mittasuhteet jos kerran olet lyhyt. Voi olla että kaupan valmishameet ovat liian pitkiä ja saavat sinut näyttämään oudolta, joten helmaa ehkä kannattaa lyhentää. Mutta sovittamallahan sen näkee miltä näyttää
Juuri polven alapuolelle osuvat helmat saavat sääreni usein näyttämään paksuimmilta kuin ovatkaan...
ap
Juuri polven alapuolelle osuvat helmat saavat sääreni usein näyttämään paksuimmilta kuin ovatkaan...
ap
polven yläpuolelle, tai polven alapuolelle ennen pohjetta. Jos yhtään menee pohkeen puolelle niin yleensä pohkeet näyttää paksulle.
Juuri polven alapuolelle osuvat helmat saavat sääreni usein näyttämään paksuimmilta kuin ovatkaan...
ap
sellainen pitkä paita, jonka helma on tiukka ja yläosa löysä.
ei niitä kilojaan voi vaatteilla peittää. Ja parempi kuitenkin olla komeasti lihava kuin yrittää peiyellä itseään johonkin surkeisiin halatteihin.
t. yks ylipainoinen.