Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Opastusta lasten talvijalkineiden hankinnassa

Vierailija
04.10.2010 |

Voisko joku kiltti opastaa lasten talvijalkineiden hankinnassa? Tulemme jouluna Suomeen ekaa kertaa tropiikista, eika ole oikein kasitysta minkalaiset kengat lapsille pitaisi hankkia. Tarvitaan sellaiset joilla parjaa etelassa mahdollisesti loskassa hiukan aikaa ja Lapin joulukuisissa pakkasissa. Olen katellut Reimatecin saappaita, mutta kun niistakaan ei netissa oikein saa kasitysta. Kaytetaanko nykyaan viela toppasaappaita niinkuin joskus silloin kun ma olin pieni?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
05.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

naista vastauksista. Heh, meidan lapsilla ei ole mitaan kasitysta talvivaatemuodista, joten siina mielessa paastaan tosi helpolla. Heidan mielestaan ne on vaan kaikki uskomattoman hupaisia kapistuksia. Eilen ihmeteltiin mm. lapasia. =)

Vierailija
2/3 |
04.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

niillä pärjää hyvin sen aikaa minkä Suomessa vietätte, lämmittää pakkasella ja pitää kosteuttakin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
04.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

reimatecit yms on yleensä toppasaappaiden parannellut versiot, niissä on kosteuden pitävä kalvo (siitä se "tec" nimessä"). Toppasaappaat toimii varmasti siellä lapin pakkasilla, mutta loskassa ne on ihan onnettomat ja silloin juuri noita teknisiä kenkiä tarvitaan. Samoin riippuen seurasta ja lasten iästä, niin tavalliset toppasaappaat on täysin "out", eli voi jossain mökillä mennä, mutta koulussa lasta varmasti katsotaan kieroon, jos marssii sinne tavallisilla toppasaappailla.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän kaksi