Miten päällikkö/johtaja-asemassa ollut voi olla työtön jo vuodesta 2000?
Ei ole ainakaan Linkediniin päivittänyt muuta. Kai tuollainen nyt jotain töitä saisi, oma yritys ollut ennen työttömyyttä.
Kommentit (6)
Vierailija kirjoitti:
MIstä tiedät, että haluaa edes töitä? Voihan olla että hänellä on sen verran sijoituksia, että ei tarvitse tehdä töitä tai voittanut vaikka lotossa?
No ainakin Linkedinissä lukee että etsii töitä. Ja edellinen työ päättynyt v. 2000.
Ei entinen asema mikään pätevyyden tae ole ja jos noin pitkään aikaan on ollut poissa työelämästä, niin ei ole pätevyyttä mihinkään.
Meinaatko että niitä päällikön paikkoja on jotenkin rutkasti enemmän kuin duunareiden töitä? Vai miksi ei voisi jäädä työttömäksi?
Luulen, että ei ole päivittänyt Linkedin-profiilia. Kaikki eivät ole aktiivisia siellä. Moni esimerkiksi luopuu päivittämisestä eläkkeelle jäätyään.
MIstä tiedät, että haluaa edes töitä? Voihan olla että hänellä on sen verran sijoituksia, että ei tarvitse tehdä töitä tai voittanut vaikka lotossa?