Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Moraalitonta

Vierailija
05.07.2023 |

Laitoin Emmy-myyntiin kaksi muovikassillista hyväkuntoisia merkkituotteita. Suurin osa hylättiin heti kättelyssä naurettaviin syihin vedoten. Esim. lähes käyttämättömät lasten Asicsin sisäpelikengät hylättiin kun niissä oli mukamas kulumaa! Tai sitten löytyi jokin tahra jostain.
Katsoin nyt, että myytävillä olevista tuotteistani (8 kpl) tuotto tulee olemaan n. 12 euroa Emmyn myyntitaulukon mukaan. Se on kaikki mitä kahdesta kassillisesta merkkituotteita tulen saamaan! Ennemmin olisin lahjoittanut tuotteet hyväntekeväisyyteen, kuin pistänyt tällaiselle firmalle myyntiin!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
06.07.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suuri vedätys. En olisi antanut tuotteita myyntiin jos olisin etukäteen tiennyt miten toimivat. Käyttämättömistä tai kerran käytetyistä kengistä ja vaatteista saa pari euroa kappale kun ovat ottaneet komissionsa . Kerran käytettyä usean satasen maksanutta kotimaista juhlamekkoa ei otettu myyntiin kun merkki ei ollut heille tuttu ja uskoisin sen menneen myyjille itselleen , viesti oli että se meni hyväntekeväisyyteen , kai sitä voi sellaiseksikin kutsua kun itselleen ottaa. Kahdet käyttämättömät nahkakengät arvioitiin tosi alhaiseksi hinnaltaan ja ne ostettiin samaan aikaan heti kun laitettiin myyntiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi viisi