Vaatetuksenne tänään?
Kommentit (10)
Pitkä sifonkinen mekko, jossa on puolipitkät hihat.
Palan helposti, joten suojaan rasvan lisäksi myös vaatteilla.
Etätyössä, päällä nyt Prismasta ostettu ehkä viisi vuotta vanha yöpaita (maksoi 4€, muistan sen, koska harmittelin, etten sitten ostanutkaan kahta). Kävin tämä päällä jo koiran lenkittämässä aamulla, mutta iltapäivällä kun menen ulos, vaihdan vanhoista farkuista saksittuihin sortseihin ja ehkä bikiniyläosaan, jos en jaksa kaivaa mitään toppia päälle.
Työpaita, farkut, lippis ja lenkkarit 😎
Ei täällä mitenkään erityisen lämmin sää ole.
Virttynyt valkoinen t-paita printtikuviolla, omavalmisteinen rispaantunut pellavahame. Ulkona lisäksi hattu, feikkicrocsit ja punainen ikivanha mökkipusero-fleece
Sellainen ylhäältä alas asti kapea hieman polven alapuolelle yltävä v-kaula-aukkoinen "tunika", ostettu joskus ennen rusinasotaa muistaakseni Kappahlista tai Lindexiltä. Sivuilla halkiot, pohjaväri hieman murrettu oranssi ja kankaassa kapeita pystyraitoja toistaen oranssin sävyjä ja muutama sitä linjaa rikkova jäänsininen raita.
Olen kotona.
Musta huppari, musta toppi, mustat leggingsit, otan hupparin pois päivällä kun keli lämpenee.
Valkoiset, löysät pellavahousut ja hihaton pellavatunika. Sandaalit. Toimistopäivä.
Farkut ja normaali pitkähihainen, palan tosi helposti.