Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ei voi oikein vuokrata Saton asuntoa kun nykyinen vuokralainen ei päästä käymään

Vierailija
13.04.2023 |

Vähää huvitti, hain yhtä Saton asuntoa ja he kehottivat sopimaan näytöstä nykyisen vuokralaisen kanssa. No soitin, mutta kuulemma on niin niin kipeä ettei ainakaan pariin viikkoon voi tulla katsomaan ja oli kuulemma ilmoittanut Satollekin, että ei voi mitään kuntotarkastusta tehdä kun on niin kipeä. Kuulosti aika tekosyyltä, koska kuka voi noin tarkkaan ennustaa, että on vatsataudissa juuri tarkalleen seuraavat pari viikkoa.

Joo, enpä sitten harkitse tuota asuntoa, koska ties mikä pommi sieltä paljastuu kun asunto vapautuu 1.5., jolloin uusi vuokrasopimus pitäisi aloittaa, kun ei sitä kerran pääse katsomaan eikä Sato pääse tarkastamaan sen kuntoa ennen tuota.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Soita Satolle niin järjestävät huoltomiehen avaamaan. 

Vierailija
2/3 |
13.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä vaan ota tuota asuntoa. Voi olla aika yllättävässä kunnossa. Ja jos tuohon muutat, niin muistat aina hankalan edellisen asukkaan. Eli huonoa energiaa tuossa kodissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sillä on joku viljelmä siellä. Luulis kyllä tajunneen aiemmin siirtää sen, mutta menee ehkä muuton aikoihin, jos ei uutta paikkaa.