Raskaus osittaisen sisälle laukeamisen jälkeen
Hei! Tilanne on se että mies laukesi (ehkä noin 1/4 osaa ja ehkä 1-2ml koko lastista ) sisälleni. Oli ovulaatio tuolloin. Voiko tuommoisesta vajaasta lastista olla raskaana? Kun tais olla touhutippaa suurin osa? Eli wka tuli ruiskahdus ja sitten mies veti ulos ja loput satsista kai lattialle.
Kommentit (17)
No niin. Vastaus kysymykseen on, että kyllä voi. Raskaus on mahdollinen.
Vajaasta annoksesta voi tulla vajaa vauva. Se kulkee myös geeneissä
Mahdollista, mutta hyvin epätodennäköistä.
Ei hel vet ti näitä aloituksia taas. Huomaa että on viikonloppu. Mittalusikka kourassasiko teet noita hommia?
Okei. Eli ei mennyt ehkä koko kierto harakoille.
Voit saada korkeintaan neljäsosan lapsesta, esim. aivot puuttuu kuten sinultakin.
Miten sait laskettu noin tarkkaan kaikki.
No kyllä voi. Mahdollisuus jonkun verran pienempi. Mutta mistä tiedät jos sulla onkin irronnut kaksi rakkulaa, helpompi siittiöilla löytää perille :)
Juu yksi siittiöitä riittää kun on tarpeeksi terhakka
Eli joo onnea raskaudesta. Kos on kikkeli pimpsaloorassa niin voi tulla raskaaksi
Olipa yksityiskohtainen provo.
Ei auttanut yhtään.
Jälkiehkäisypillerit haetaan apteekista usein juuri tuosta syystä.
Vierailija kirjoitti:
Olipa yksityiskohtainen provo.
Ei auttanut yhtään.
Vähän sama kuin valehtelijoilla. Tarina alkaa tursuta yksityiskohtia luonnottoman paljon niin tietää että syyllisyyspäissään niitä keksitään täysteholla.
Jälkiehkäisypilleri on hätäehkäisyn muoto joka otetaan suun kautta suojaamattoman yhdynnän tai ehkäisyn epäonnistumisen jälkeen.
Jälkiehkäisypilleri estää munasarjaa vapauttamasta munasolua, joten se on otettava mahdollisimman pian. Levonorgestreelia otettaessa aikaikkuna on noin 72 tuntia minkä sisällä valmiste on otettava. Ulipristaaliasetaatissa aikaa on jopa 120tuntia, mutta ehkäisyteho on aina sitä heikompi mitä myöhemmin se otetaan. Eli teho väheneeemitä kauemmin odottaa. Mahdollisimman pian toimittava ellei raskautta toivota.
Jälkiehkäispillereitä voi ostaa apteekista ilman reseptiä.
Hinnat ovat tuotteesta riippuen : noin 12e, 15e,16e,20e tai esim ELLAONE-valmiste on 26,40e.
Siis miks jälkiehkäisyn hakisin?!
Kesken letrozoli hoitojen?
Onks se jotenkin mun vika, että mies veti siittimen liian aikasin? Ap
Vierailija kirjoitti:
Vajaasta annoksesta voi tulla vajaa vauva. Se kulkee myös geeneissä
Ja sitten sekin aikanaan postaa tällaisia kysymyksiä nettiin.
Ootko kovinkin tyhmä