Tunnetko viidennen asteen narsisteja?
Kommentit (11)
Viitonen on se joka uunottaa ihan kaikki. Ykköstaso on aloittelijan taso.
Tunnen ainoastaan viittä vaille narsísteja.
Narsistiasteikon äärimmäisessä päässä on pelle. Kuten esim. Trump. Ja kuulostaa myös siltä että Elon Musk. Joku väitti Muskin juuri irtisanoneen jonkun pomon, joka uskalsi kertoa totuuden että Bidenin Superbowl-twiitti oli suositumpi kuin Muskin ehkä siksi ettei Musk ole tällä hetkellä niin suosittu kuin luulee.
Kun hengität samaa ilmaa viitosen kanssa, olet mennyttä.
En tunne, mutta olisivatko Liikanen, Väyrynen, Lipponen, Orpo, Sarasvuo, Harkimo,...?
Trumpin kaltaisen pellen narsismi on kaikille ilmiselvää. Vaarallisempi narsisti on sellainen, jota hänet pinnallisesti tuntevat pitävät ihan mahtavana tyyppinä, mutta joka piilossa katseilta manipuloi ja tuhoaa valitsemansa kohteen. Minkä asteinen sellainen narsisti sitten on, kolme, neljä?
siis hehän ovat ihan rikollisia. huijaavat yrityksiä itselleen, menevät pörssiin, sekoilevat, puhuvat ihan hulluja asioita ja tyhmät uskovat heitä. heidän läheisyydessä ihmiset menettävät paljon rahaa, ja sehän ei heitä haittaa ollenkaan. vaarallisia tuntea tai olla heidän kanssaan erimieltä. vainoavat, mustamaalaavat niitä, ketkä heihin eivät usko. yleensä ovat monimiljonäärejä.
Narsisteja tunnen kyllä, mutta mikä tämä viides aste on?