Apua. Voinkohan saada potkut. Olen siivooja ja hermostuin tänää vähän!
Eli olen firmassa siivoamassa ja yhdessä kohteessa.
Toimisto.
Inhoan tuota toimistoa sillä sieltä on tullut valituksisa siitä, että jätän muruja pöydille, lattialle ja siivoa epähuolellisesti.
Tänään taas olin tapani mukaan sielä ja porukkaa pyöri ympärillä.
Pian sain taas suoraan nipotusta siitä muruja jäi tänne ja tänne.
Olin varmasti valmiiksi huono tuulisen oloinen ja tungin hieman epäkohteliaasti siivoamaan kesken tuon kokouksen. Olen niin täynnä tuota paikkaa.
Hermostuin täysin ja paiskasin rätin pöytään ja sanoin, että siivotkaa itse toimistonne.
Minä lähden nyt.
Klo oli jotain 14:00.
Työpäivä olisi kestänyt klo 15 asti.
Kommentit (17)
Voi ollakin tai sitten sinut vaihdetaan johonkin toiseen kohteeseen .
Kai sinä voit saada kenkää, ainakin sinut vaihdetaan toiseen, joka siivoaa kyseisen puljun.
En usko, että saat potkuja, sillä siivoojista on pula.
Mitä jos "palautteet" tulisi lapulla kohtiin joissa on ongelma, että tietää mistä ottaa muruja, olisi säännöt ettei sanota suoraan nalkuttamalla. Joku värikäs post it lappu. Paitsi jos sekin ärsyttää.
Se oli kokousväelle ihan oikein. Kokous on huonoin tapa kuluttaa työaikaa. Oppivat lyhyisiin kokouksiin.
Hyvä, että sanoit suoraan. :)
Ja tosiaan, jos joudut siivoamaan ihmisten pyöriessä ympärilläsi niin ei mikään ihme jos jää muruja. Hankalaahan se on pujotella siivoamassa.
Mitä ne murustaa siellä? Eikö ne murut lähde, kun moppaa lattian? Söisivät taukotilassa, jos joku possu syö työpöydällään, joutaa itse siivota jälkensä. En edes kehtaisi jättää.
Ei siivoajilla ole kyllä asiaa neukkareihin kokouksen aikana.
Hienoa, että teit itsesi näkyväksi! Parempi niin!
Voit ilmoittaa firmalledi että hommatkaa muu kohde tuonne en mene
No ei korkealta tipu jos siivoojan hommista potkut saa.
Olet kyllä tosi ammattitaidoton trolliksikin. Potkut.
Voit saada jos olet esim iss:llä.
Asiakas tekee valituksen, saat potkut, ja tuo käytöksesi oli todella huonoa. Neukkariin ei mennä siivoamaan jos siellä on kokous meneillään.
Itse nuorempana laitoin siivouksen ajaksi avokonttoriin valot päälle. Yks äijä nous tuolilta ja sammutti valot. Laitoin taas valot. Äijä nousee uudestaan sanaakaan sanomatta ja sammuttaa valot, ehkä parisenkymmentä ihmistä katsoo sitä touhua ihan hiljaa. Otin siivousvaunut ja huusin perään, etten pimeässä näe tehdä töitä, nähdään viikon päästä. Hiljaiseksi jäi konttori, valitusta ei tullut perään. Ehkä äijä sai valituksia?
Kiukkuinen, epähuolellinen siivoja pyörimässä ympärillä.
Mahtaa olla hieman koomisen tuntuista.
Provohan tämä oli.