Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suomen hiihtäjien sairastelu Tour de Skillä. Unohtivatko sen, että vatsataudit voivat tarttua ruuastakin, toisin kuin hengitystieinfektiot?

Vierailija
07.01.2023 |

Vatsatautien estämiseen eivät maskit ja käsien pesu yksin riitä, koska vatsataudit voivat tarttua ruuastakin. Kannattaisi siis siirtyä norjalaisten tapaan syömään vain omia ruokia, jos vatsataudit haluaa estää.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
08.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pärmäkoskelle oli päälle 60 000 euron, kerrannaisvaikutuksineen (maailmancupin kokonaiskilpailu) mahdollisesti jopa sadan tonnin, paskatauti. Toisaalta ehkäpä Niskaselle tulivat isot massit enemmän tarpeeseen. Pärmäkoskesta on ainakin julkisuuden kautta jäänyt vaikutelma äärimmäisen laskelmoivasta ja kylmäkiskoisesta yksilöstä. Voisi olettaa, että raha-asiat ovat hänellä loppuelämää ajatellen huomattavasti paremmin järjesteltynä kuin luonnonlapsen tyyppisellä Niskasella.

Vierailija
2/2 |
08.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos urheilijoiden piikkipakko. : (

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme kaksi