Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten välttää alennusmyyntien houkutukset ?

Vierailija
25.12.2022 |

Yritän karsia tavaraa. Olenkin päässyt jo aika mukavaan tasapainoon. Listaan ja hankin tavaroita joita tarvitsen ja niitäkin on nyt mukavan vähän. Kosmetiikka on toinen heikko lenkkini. Sitä on liikaa..Mutta se kuluu pois !
Kuitenkin, mitä teenkään !! Luuraan verkkokauppojen sivuilla ja mietin ostosreissua 27.12 hyvien ale-löytöjen toivossa ! Olen ihan ristiriidassa itseni kanssa. Tekee mieli shoppailla. Löydöt houkuttelevat ja jos en toimi, tuntuu että menetän jotain ?
Tiedostan nämä puolet itsessäni ja siksi huudan apua. Miten saan itseni pois tästä houkutuksesta?
Avusta kiitollinen

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
25.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osteluriippuvuus on riippuvuussairaus siinä missä syömishäiriöt, pornoriippuvuus ym. Riippuvuussairauksiin on saatavissa apua. Hyvä alku on juuri tämä, että tiedostat itse ongelman ja haluat tehdä sille jotain.

Vierailija
2/2 |
25.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olin tuollainen ennen. Nyt saan fnemmän kiksejä säästötilin kartuttamisesta. Kysyn kaupassa itseltäni: kummasta tykkään enemmän? Tästä tavarasta vai rahasta ? Raha voittaa useinmiten.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi kaksi