Työkaveri tulee aina muutaman minuutin myöhässä vaikka asuu
Kommentit (5)
Minulla on niin, että jos matka on pitkä, varaan sille tarpeeksi aikaa, mutta jos matka on vain pari minuuttia, en jotenkin tajua lähteä ajoissa.
Kovin tuttua. Yksi meillä tulee aina myöhässä, vaikka omalla autolla kulkee. Itse olen myöhästynyt vain 2 kertaa 8 vuoden aikana.
Vein auton huoltoon ennen töitä ja bussi oli myöhässä, toisella kerralla oli juuri tapahtunut onnettomuus edessäpäin ja liikenne seisoi.
Itse myöhästyn melkein joka päivä. Mutta sitten lähden myöhemmin pois. Meillä pitää kirjautua älykännykällä työpaikalle tullessa ja lähtiessä.
Jos esim. kirjaudun sisään kello 14.17, saan lähteä vasta kello 22.17. Jos yritän minuuttiakin aikaisemmin kirjautua ulos, älykännykkä kysyy, miksi olet lähdössä, työaikaa on vielä jäljellä.
Toimii.
Tyhmäähän se ois liian aikasinkaan tulla.
Se myöhästyisi, vaikka asuisi samassa talossa, tapamyöhästelijä.