Jättäkää mursu rauhaan
Uskomatonta, miten luonnosta vieraantunutta porukkaa tässä maassa on.
Väsynyt villieläin tulee lepäämään, ja ihmiset kerääntyy ympärille kuin olisi kahvitarjous menossa. Pahimmat toivat vielä kiljuvat ja juoksevat kakaransa sinne ihmettelemään. Mursu ei ole ihmisääniin tottunut, eikä ihmisiin muutenkaan. Siksi yritti piiloon. Mutta ihmiset vaan haluaa facebook-kuvansa ja hetken julkisuutta jossain iltalehden lööpissä.
Eläin on stressaantunut ja vielä vähemmän mahdollisuuksia selvitä takaisin kotiinsa.
Ymmärrän että se oli kiinnostava nähtävyys, mutta eikö riittänyt että olisitte kulkeneet ohi ja ottanut vaikka sen kuvan matkalla, jatkanut sitten matkaa? Piti ihan poliisin eristellä paikkoja näiden urpojen takia.
Kommentit (2)
Jotkut oli Tampereelta asti tullut pällistelemään liikkumatonta, maassa makaavaa, sairasta eläintä ja meinasivat että voivat olla vaikka koko yön tätä ihmettä ihastelemassa.
Voi pyhä jysäys!
Samaa mieltä. Ihmiset on typeriä.