Tangomarkkinoiden finaali uusintana nyt
Kommentit (14)
Näkyy ja kuuluu.
Ihme ankea lavanäkymä. Ei somistusta, ei kukkia. Kapellimestarilla joku virttyny kauluspaita päällä, ei frakkia. Juhlallisuus on pois. Ihme ankeutusta. Ja toi liskomies juontaa, sormenpäitä ja kaulaa, otsaa muöten tatuoitu. Voi hyvän tähren kuin rumaa!
Mikään lehti ei kirjota miten kisaajat laulaa. Olis kiva lukea analyysiä.
Ainut juttu tankomarkkinolt oli se ku erikalta oli esityksen alussa piuha irti.
On siinä journalismin taso selvillä.
Eilen näky ja kuulu.Ny ääni lähetyksestä poissa
Ketä noi laulajat on? Kirjottas il tai is vähän niiden taustoja.
Eipä paljon kiinnosta. Menee ainakin 20 vuotta ennen kuin tulee uusi Jari Sillanpää tai Arja Koriseva. Jos silloinkaan.
Säv ja san - kisan voittokappale sellane synkkä ja ahdistava veisu. Älkää sellasia tehkö!
Lauri huusi toisessa kapoaleessa äänens rikki. Kolmannessa oli isoissa ongelmissa. Äänen ehdoilla laulettava, ei saa uusia kaupasta. Kunkkuus meni siinä.
Miksei kuninkaallisia sitten kuule vuoden aikana missään tv-ohjelmassa. Musaohjelmat takas!
Ärsyttää kun näkyy vaan raitoja, ei kuulu edes ääni.
Voiko tangomarkkinat enää alemmas vajota. Voi miten haikeana muistelen menneiden vuosien tangomarkkinoita. Kilpailijat oli kaikkensa antaneita kilpaan, oli lehdissä juttuja ja aina tuntui ettei voi parasta valita kun olivat niin hyviä. Vääriä valintojakin tehtiin, varmoja voittajia pudotettiin pois ja voiton vei joku kenelle se ei olisi kuulunut. Kilpailut ym oli juhlavia jopa tv:stä katsottuna, sai nauttia ohjelmasta mitä koko kevään odotti. Nyt ei tarvitse enää katsoa eikä kuunnella. Mitään sanomaton kisa ja huonosti toteutettu Tv-ohjelma.
Parempi onkin jos ääni ei kuulu, surkea lopputulos.