Turret
Kommentit (10)
Niitä, jotka levittäytyvät Helsingissä koko jalkakäytävän leveydellä ihmettelemään menoa, erityisesti ratikkapysäkkien läheisyydessä.
Liittyykö siihen jotenkin seksuaalinen suuntaus?
Kyllä, ne saavat erektion siitä kun nuolevat ja hierovat toista turrea / turria. Jos eivät pidä jotain vaippaa, niin se turripuku pitää pestä spermasta / naisen nesteestä joka kerran.
Turrit / turret eivät muuten suvulleen tai esim. työkavereille tai naapureille kerro tästä harrastuksesta, joten siitäkin näkee ,että eivät kyllä pidä normaalina itsekään.
Jokainen tulkoon hurskaaksi omalla uskonnollaan mutta kyllä minulla meni jonkun aikaa ennenkuin uskoin mitä kaikkea voikin olla!
on kahdenlaisia... niitä ihan kilttejä jotka vain viihtyy rooliasuissa ja pelaa mukavia pelejä ja sitten on se pervompi osasto.
Jokinaika taaksepäinhän ne tappoi toisiaan...
Turret on englanniksi tykkitorni tms. kääntyvä ampumo.
Sana on vielä vanhempaa perua, linnan muurin ulkoneva osa, josta käsin voi torjua muurin juurelle päässyttä vihollista.
Tarkoittaisikohan nykyarkkitehtuurissa myös erkkeriä?
Jotain ihme fantasia metsä koira ihmisusi kissa larppaajia