Kampaaja ja hilse :(
Kärsin seborreasta (tali-ihottuma), joka yleensä pysyy ihan hyvin kurissa. Nyt kuitenkin se on villiintynyt luultavasti jatkuvasti pipon käytöstä johtuen. Hiusrajassa on hilsettä, joka näyttää kauhealle. Huomenna olen menossa kampaajalle laittamaan raitoja. Nolottaa mennä tämän näköisellä päällä :(
Kommentit (6)
Vierailija kirjoitti:
Kampaaja jos joku ymmärtää päänahan köhnät. Huoli pois!
Kiitos sinä ihana!!
Ap
Eiköhän se kampaaja ole nähnyt aika monta päänahkaa. Plus miksi joku tuollainen hävettäisi yhtään enempää kuin vaikkapa allergia tai nyrjähtänyt nilkka? Ei ihminen voi keholleen ja terveydelleen määräänsä enempää. En ole koskaan tajunnut, miksi jotkut vaivat olisivat nolompia kuin toiset.
Sanot ihan suoraan mikä on. Hänellä voi olla jotain vinkkejäkin mitä on kuullut muilta asiakkailta tms. Ei sitä tarvi hävetä.
Mutta kannattako mennä jotain raitoja ottamaan jos päänahkasi on ruvella..?
Vierailija kirjoitti:
Mutta kannattako mennä jotain raitoja ottamaan jos päänahkasi on ruvella..?
Folioraitoja otan aina, ei mene väriä päänahkaan. Eikä onneksi ruvella sentään ole.
Ap
Kampaaja jos joku ymmärtää päänahan köhnät. Huoli pois!