Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Invisilign oikomishoito

Vierailija
06.04.2022 |

Kiinnostaisi tämä, joten onko kokemuksia? Kuinka vinot hampaat oli lähtötilanteessa? Onko pysyneet halutussa? Jos on se lanka, niin tuntuuko se koko ajan vai unohtuuko jossain kohtaa? Hinta, jonka jouduit maksamaan ja minkä ikäinen olit? Eli kaikki kokemukset tervetulleita.
N52

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
06.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan vinot. On liikkuneet vähän takaisin. Retentiolanka irtosi alle vuorokaudessa niin sain ne öisin pidettävät jutut. 5000 e diili. 30+.

Vierailija
2/5 |
06.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosi vinot. Mulla meneillään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
06.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvä tulos hankalat virheasennot hampaissa.Retentiolangat pysyneet hyvin, vain yksi hammas hieman kääntynyt oikomisen jälkeen. Kallis hoito.

Vierailija
4/5 |
06.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hinta 3900e. Kesto noin 6kk. Ikää 31v. Alahampaat oli aika vinksin vonksin, ylärivissä vain yksi hammas tosi vinossa.

Mulla laitettiin sekä ylä- että takahampaisiin taakse tuo lanka. Varmaan ekat kaksi viikkoa hankasin sitä kielellä niin paljon että kieli kipeytyi, mutta sitten niihin tottui. Näin vuoden jälkeen ainut häiritsevä asia on se, ettei voi käyttää hammaslankaa, vaan pitää käyttää hammasväliharjaa.

Itse hoito tuntuu jälkikäteen ajateltuna todella helpolta ja nopealta. Kalvoihin tottui ehkä viikossa. Kalvot vaihdettiin viikon välein, ekat päivät hampaat oli hieman kipeät ja piti syödä pehmeää leipää. Loppuviikosta pystyi syömään ruisleipää. Muuten kalvot oli helppo ottaa pois suusta, kun söi tms, ainoat inhottavat hetket oli jos päätyi spontaanista sekstailemaan, niin kalvot piti ottaa suus*ksin aikana pois ja se aina vähän latisti tunnelmaa, kun ei ole kaikista seksikkäin näky.

Vierailija
5/5 |
07.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Tosi vinot. Mulla meneillään.

Onko hoito vaikuttanut tähän mennessä?

Kiitos jo vastanneille.

Vastaukset vaikuttaa siltä, että itsekin saatan tuohon kallistua, vaikka hintava onkin.

Siinä alkutarkastuksessa saa varmaan aika hyvin infoa kestosta, tuloksista ja hinnasta.

Paikkakuntaa en muistanut kysyä, mutta itsellä lähin kaupunki olisi Lahti, joten jos joku on siellä tuon oionnan teettänyt, niin missä paikassa?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi kahdeksan