Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Työuupumus

Vierailija
03.04.2022 |

Ystäväni kertoi jääneensä sairauslomalla työuupumuksen vuoksi. Kertoi, että työpäivien jälkeen jaksoi vain tehdä ruoat ja käydä suihkussa ja olla sohvalla, harvemmin käydä lenkillä tai muuta.

Tuo laittoi miettimään omaa tilannettani. Itsekään en jaksa töiden jälkeen mitään ylimääräistä ikinä. Lapselle on pakko tehdä ruoka ja kaupassa käydä ja koira pissattaa ulkona. Kun kaikki pakollinen on tehty lysähdän itsekin loppuillaksi sohvalle. Onko tämä normaalia vai pitäisikö minunkin olla huolissani, että työ vie minulta liikaa voimia? Olin jotenkin ajatellut, että on ihan normaalia olla tosi poikki töiden jälkeen? Olenkohan itsekin ylirasittunut?

Mites teillä muilla, kuinka paljon jaksatte työpäivien jälkeen?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
03.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja itsestänikin tuntuu välillä iltaisin ettei edes suihkuun jaksaisi mennä päivän päätteeksi. Mutta ajattelin, että kaikilla olisi tälläistä 🤔

Vierailija
2/3 |
03.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
03.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan viisi