Facebook=juorubook? Sieltä näkee erot ja eksä haukutaan, julkaistaan muista otettuja
Julkaistaan muista otettuja kuvia, vaikka kyseinen henkilö ei tiedä wikä häneltä kysytä lupaa, haukutaan kummin kaimat ja naapurit, ihmetellään muiden tekemisiä ns pilkaten ja se, että lasten kuvia julkaistaan! Haloo, lapsilla on myös oikeutensa säilyttää oma yksityisyys.
Kommentit (12)
Ei mulla ole siellä mitään tietoja puolisosta, eikä oo mun kaveri facebookissa...
Vauva on myös juorupalsta. Täällä vatvotaan kumminkaiman, naaapuri ja ystävien asiat ja kirjoitetaan tekeytyen muiksi.
Eikös se ole joku NSA:n spinoff-yritys?
En kyllä ymmärrä, että muiden asioita ja kuvia julkaistaan ilman lupaa. Ei oikein mene jakeluun miksi näin ja miksi pitää ilkkua joidenkin tekemisistä. Onko se oma elämä niin tylsää?
Ei voisi vähempää myöskään kiinnostaa kenenkään parisuhderiitoja lukea. Ne voisi keskustella jossakin muualla.
Vaikuttaa, että ihmisiltä on mennyt kunnioitus muita kohtaan ja muiden yksityisyyttä kohtaan. Kaikki ja kaikkien tiedot on julkistariistaa levitettäväksi ilman lupaa kysymättä.
Vauva on ihan turhake, facebook myös!
Ja kuka ihme kuuntelee jotain kalevauvaa. Oikeasti? Keväinen ilma on paras valinta.
hah, eikä näe. Minulla tai kellään tuntemallani ei ole moisia tietoja fb:ssä. Joillakuilla ei lue edes, ovatko naimisissa tai parisuhteessa. Ehkä tässä syynä se, että kukaan ei ole parinkympin ikävuoden paikkeilla.
Ei vaan mun Facebookissa näy tuollaista =) Sulla on vaan outoja kavereita...
Vierailija kirjoitti:
Vauva on myös juorupalsta. Täällä vatvotaan kumminkaiman, naaapuri ja ystävien asiat ja kirjoitetaan tekeytyen muiksi.
Eihän täällä ole kukaan nimellä tai millä, miten täällä voi tekeytyä joksikin muuksi? Meinaatko, että joku laittaa tesktin alle, että täti 50-v, vaikka onkin oikeasti neljätoistavuotias poika? Haitanneeko tuo nyt mittään?
Ha ha, ja ihmiset kertovat itsestään niin typerällä tavalla vihjaillen, että muiden on pakko keksiä itse, mistä siinä on kyse ja mennä sitten juoruilemaan nämä jutut muille.
Jokainen taplaa tyylillään. Toivon vain etten osu julkihaukkujan eksäksi ym.
Onpa sinulla omistuiset FB-kaverit. Minulla ei ole mitään tuollaista koskaan uutisvirrassa.