Viddu dieselkin jo yli 2 eur litra
Ukrainan sota laittaa kansalaiset hyväksymään tämänkin, mutta syy on todellisuudessa osa globalistien talouden alasajon jatkumoa: Lähi-idän ja Pohjous-Afrikan epävakauttaminen mm. Arabikevät, 2015 EU massainvaasio, koronapandemia, Green Deal, Ukrainan sota ja pakotteet, Ukrainan pakolaismassat, EU-maiden varustautuminen jne. Tällä puhalletaan kansalaisten pääosin työläisluokan varallisuus ja halpuutetaan inflaation kautta palkat sekä kuristetaan ostovoima.
Kommentit (31)
Viddu. Kävin tankilla. 98 2,20€/l. Kodin lämmitysöljykin 1,47€
Näin ne eu pakotteet tuntuu täälläkin päässä..
..tämä on vasta alkua.
Onko kukaan koskaan kuullut että tulli olisi tehnyt henkilöautoon polttoaineen laatutestiä?
Moottoripolttoöljyn käyttäminen dieselautoissa muuttuu erittäin houkuttelevaksi vallitsevan tilanteen vuoksi.
Heh. En ole tankannut pakua vielä kertaakaan tänä vuonna.
Onneksi on sähköauto ja halpaa sähköä vielä pari vuotta. Voi autoilijoita ruveta vi t uttaan kun hinta lähenee kesällä 3€/l.
Ja osa upeaa vihreää siirtymää...
Itse varmaan heti kun tiet sulaa alan kulkemaan polkupyörällä töihin.
Polttoaineen hinta nousee 10snt/viikko, kesällä se on jo yli 3€ tod.näk.
Kohta kellään ei ole varaa enää yhtikäs mihinkään, koska tuo tulee vaikuttamaan tuotteiden hintoihin.
20€/l niin loppuu se yletön saastuttaminen.
Persut ja vihreät haluavat vähentää autoilua. Äänet vaaleissa heille ja dieselin hinta ylös.
Ekaksi ajattelin että kyseessä on Vin Diesel ja Viddu on jokin lempinimi.
Vanhaa öljyä on vielä varastoissa vaikka kuinka Nesteelläkin mutta heti pitää nostaa hintoja ja tahkota voittoja. Nyt kannattaisi Teboilin myydä halvalla niin nähtäisiin moniko suomalainen vielä boikotoisi sitä.
Sitä saa mitä tilaa. Ei kannata kiusata putte paviaania.
Ap on asian ytimessä. NWO tekee tuloaan.
Homma kiihtyy huhtikuuhun asti vähintään. Alkusoittoa.
Vanhempi vihreiden edustajarouva sanoi alueuutisissa hymyillen hyvin että nyt on hyvä miettiä ajojaan tarkemmin ja jättää turhat pois sekä käyttää kimppakyytejä :)
Jos on ajoa polttomoottoriautolla niin kannattaa ajella nyt ne ajot!
2,4€/100km, hajotkaa siihen juntit.
Aion lisätä turhaa ajelua. Pitää katsokaas olla aina vastakarvaan.
On se paljo