No nyt! LUKOIL nousi Putainia vastaan
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008658038.html
Nyt sitten sen oligarkkiryhmittymän taholtakin kuuluu jotain. Tämä on sentään jo jonkinsortin liikahdus. (Ellei sitten valtio ota puljua haltuun ja passita johtoa kolhoosiin.)
Kommentit (91)
Nyt on jo sen kokoinen yhtiö, että voi Puttepossullakin olla vaikeuksia viedä koko johtoa saunan taakse.
Kauanko menee, ennenkuin tuo kumotaan valeuutisena?
Niitten dollarit menee sontakassaan nyt ja siksi vituttaa
Putinin lähtölaskenta on alkanut. Yes!
Puta kaappaa firman jos soittavat suutaan. Ei ole eka kerta.
Kai ne nyt täysipäiset venäläisetkin tajuaa, että siellä on hullu ruorissa. Nyt tarvitaan vain riittävä vastavoima nujertamaan Putte-possun kansalliskaarti.
Vierailija kirjoitti:
Niitten dollarit menee sontakassaan nyt ja siksi vituttaa
No totta kai. Ei mikään maailman öljy-yhtiö ole millään humanitäärisellä asialla. Mutta tämä nyt ainakin osoittaa, että Putin voi menettää huonoilla päätöksillään oligarkkien tuen nopeammin kuin arvataankaan.
Tälle uutiselle iso peukku. Mitä isot edellä niin pienemmätkin uskaltaa
Taitaa tulla Lukoilin pomolle pitkä reissu Siperiaan. Putinin silmille ei hypitä ilman seurauksia.
Lukoil lopetti maksujen keräämisen Teboil kauppiailta koska muuten ne eurot olisi pitänyt antaa putinille
Jos Lukoil saa sodan loppumaan niin tankkaan Teboililla loppuikäni.
Vierailija kirjoitti:
Puta kaappaa firman jos soittavat suutaan. Ei ole eka kerta.
Jossain tulee raja vastaan. Ei Putinillakaan riitä resurssit kaappaamaan ihan kaikkea omiin hyppysiinsä, jos tarpeeksi moni iso kiho nousee vastaan.
Joo ja sitten kun sota on ohi kauppiaat on velkaa lukoilille
Persut eivät teboilia koskaan edes boikotoineet
Vierailija kirjoitti:
Nyt voi sitten taas tankata teboililla.
Ei nyt vielä.
Vierailija kirjoitti:
Taitaa tulla Lukoilin pomolle pitkä reissu Siperiaan. Putinin silmille ei hypitä ilman seurauksia.
Sehän harhailee ökyjahdillaan pitkin meriä. Ei uskalla mennä satamaan ettei paatti mene rakavarikkoon.
Kuulin kyllä huhun että hakkerit asialla. Mikään ei siis muuttunut.
Älkää koskaan luulko, että boikotti ei tehoaisi. Me länsimaat olemme edelleen rikkaimpia maailmassa ja meillä on taloudellinen valta.
Nyt voi sitten taas tankata teboililla.