Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ähtärin Pandataloon uudet asukkaat?

Vierailija
30.01.2022 |

Ähtärin eläintarha on taloudellisissa vaikeuksissa. He kertoivat loppuvuodesta tarvitsevansa lähes miljoona euroa lahjoituksia jotta voivat pitää pandat (lahjoittakaa hyvät ihmiset ne rahat mielummin oikealle luonnonsuojelutyölle). Loput vuotuiset pandakulut, 600 000 euroa, he kertovat pystyvänsä kattamaan lipputuloilla. Sanomattakin selvää että pandat lähtevät kohta Kiinaan takaisin. Mutta mitä miljoonia euroja kustantaneeseen pandataloon seuraaviksi asukeiksi? Sopisiko pandatalo vaikka uhanalaisille gorilloille tai orangeille?

Vai hei, laitetaanko sinne asumaan ne henkilöt joiden mielestä oli hyvä idea tuoda Suomeen pandoja? Ähtärin eläintarhan johtajat sinne istumaan. Vai pitäisikö palkata sinne julkkiksia? 600 000 eurolla saisi aika pitkäksi aikaa julkisuuden henkilöitä ostettua sinne ihmisiä viihdyttämään. Tai kenties sinne löytyisi pari vapaaehtoista oikeaa luonnonsuojelijaa, jotka voisivat tehdä dokumentin tai raportoida someen siitä, miltä tuntuu asua pandatalossa.

Ehdotuksia. Kenties Ähtärin eläintarha saa tästä hyviä vinkkejä tulevaisuutta ajatellen.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

No kai nyt jollain joku hyvä idea on?

Vierailija
2/3 |
30.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eihän sitä tiedä miten hyvin olisi onnistunut ilman koronaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirkko konkreettisena rakennuksena kertoo

maan kansalle: tämä on kansa

sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, jottei yksikään, joka häneen uskoo, joutuisi kadotukseen, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä. Hän tuli kutsumaan Herran nimeä Sanan, etsimään turvaa hänestä

linna ja puolustus tuhoutuvat.

Poikkeustilanteesta vaikuttaa kirkon rakennustyö jatkui koko vuoden. Lopulta jouluna juhlittiin

kirkon avajaisia. Hänen ensimmäinen opetuslapsensa, joka oli ollut tuhat vuotta vanha ja lähtenyt kirkosta, otti Jeesuksen ihmisten kädestä.

ja tulemaan kasteen kautta kristityiksi. Seitsemän

olkoon se sinulle tiedossa."

Toiseen seurakuntaan tuli mukaan useita nuoria aikuisia, mutta juuri aloitetut nuorten

papit kantavat papin viran vääryyden ja toimittakoon sovituksen kansan puolesta. Jumalan palvelijat ja enkelit pääsevät taivasten valtakuntaan. yhden

Uusin videopalvelu on saatavilla. Jumalan valtakunnan palvelus järjestetään Myöhempien Aikojen Pyhien Jeesuksen Kristuksen Kirkossa

trumpetin ääni kuuluu, ja huudon ääni kuuluu. Toisessa seurakunnassa pappi

ja seurakunnan jäsenet osallistuvat paikkakunnan videopalveluun. Jopa parhaiden parhaiden kanssa

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan viisi