Auttoiko d vitamiinin syönti koronassa? Oletko kokenut
Kommentit (9)
Mitenkäs itse tuohon vastaisit, kun ei ole vertailukohtaa?
Mistä tiedät, että sairastamattomuus johtui juurikin d-vitamiinista?
No en ole saanut tietääkseni vielä kertaakaan kyseistä tautia vaikka olen ollut rokottamattomana koronaa sairastan ihmisen luona työn puolesta ja muutenkaan en ole ollut missään vaiheessa huolellinen käsien pesun enkä maskien kanssa. D vitamiinia syön ympäri vuoden, tälläkin hetkellä ns.yliannostuksella.
Vierailija kirjoitti:
No eipä auttanut, sairaana olen.
Ei missään ole sanottu että se sairastumista estäisi. D vitamiini edistää vastustuskykyä.
Tollainen tiedonkeruu ei kerro mitään.
Ihan sama mitä vastataan, sillä ei ole merkitystä. Jokainen tekee monta asiaa, ja jossain kohta helpottaa.
Minulla on varma vanhan ajan keino koronaan: hautaa hauenpää kukkapenkkiin. Kun huomaat että liha on kadonnut, olet olet parantunut.
Tämmöisiä ne taikakeinot on.
No onpa hassu kysymys. Mistä sen voi tietää mikä sen sairastumisen on estänyt? D-vitamiini vai sushin syönti vai purkan jauhaminen vai viskipaukku perjantai-iltaisin?
Oletko kokeillut prseseksiä?