Mitä toivoita tai tavoitteita ensi vuodelle?
Itse toivon ainakin hyvää terveyttä ja että saisin 4 viikkoa kesälomaa silloin kuin haluan. Tavoitteeksi voisin ottaa pitää huolta terveydesta ja edistyä yhdessä harrastuksessa.
Kommentit (6)
Että pysyisimme terveinä ja hengissä. Yksi meistä haudattiin tänä vuonna. En halua kokea samaa ensi vuonna.
Sama kuin aikaisempina vuosina eli tyttöystävän saaminen ja oma perhe.
Toivoisin tapaavani keski-ikäisen naisen, jolla olisi huomattavan suurikokoiset riippuvat rinnat. Ja olisi kiva, jos hän haluaisi viettää aikaa kanssani yhdessä. Sitten voisimme kävellä joen rannalla ja käydä puistossa piknikillä. Muuta en sitten pyydäkään!
Toivon onnellisuutta ja hyvinvointia koko vuodelle, ihan teille kaikille toivon tätä myös.
Ulkomaille haluaisin jo päästä minäkin ihan kuten aikoinaan eli ei rokotteita, ei testejä, ei koronan pelkoa vaan että kaikki olisi kuten 2019. Mutta koska se tuskin toteutuu, niin matkustellaan jälleen kotimaassa ja yritetään keksiä, että mikä jostain Pihtiputaan keskustasta tekisi mielenkiintoisen nähtävyyden :-(
Töitä, opintoja ja luottamustehtäviä riittää, niiden suhteen tavoitteena on tehdä parhaani. Toiveena on pysyä edelleen terveenä ja että läheiset ihmiset pysyisivät terveinä.
Uusia harrastuksia olisi kiva löytää, mutta ainakaan vielä ei ole mitään mieleen noussut.
Jos pääsis pitkästä aikaa ulkomaille ILMAN rokotetta (sillä rokotetta en aio ottaa). Painoa on pitänyt pudottaa myös jo vuodesta 2016 20 kg ilman tulosta... Josko sais tänä vuonna edes pienen osan tuosta 20 kg pois, olisin edes vähän tyytyväisempi itseeni.