Kumpi on parempi lääkäriasema Aava vai Mehiläinen?
Aikaisemmin Mehiläisellä oli hyvä maine, hyvä laatu, lääkäriaioja löytyi aina. Mutta miten nyt? Jotenkin näppituntumana, että Aava olisi nykyisin paljon parempi, enemmän lääkäriaikoja tarjolla, laajempi valikoima?
Mehiläisen asiakaspalvelu ei vastaa "Ikinä", Aavalla pääsee heti asiakaspalveluun ja ajan lääkäriin saa samalle päivälle jne.
Mitä mielipiteitä teillä on? Hinnat on varmaa suht samoissa?
Kokemuksia??
Kommentit (8)
Mehiläinen ajattelee vain rahaa, taso on laskenut. Aava on perheyritys. Aika helppo valinta.
Parhain Helsingin kaupungin terveysasemat. Jos oma lääkäri tökkii vaihda lääkäriä tai terveysasemaa.Kerran vuodessa saa vaihdon tehdä.Aina ei synkää lääkärin kansssa. Oikeus vaihtaa. Se on vähän kuin muut ihmiset.Emme vaan tule joidenkin kanssa toimeen.
En missään nimessä voi suositella Aavaa. Fysioterapeutit hyviä, pari kuuntelevaa lääkäriä olen kohdannut. Muuten eivät tunnu kuuntelevan potilasta lainkaan ja potilaan sairaustilanteen kuvaukset eivät voisi olla kauempana todellisuudesta. On mennyt rahaa ja aikaa ja hyöty on nolla.
No ei ne asemat mitään tee. Siellä on erilaisia lääkäreitä yksityisyrittäjinä.
Vierailija kirjoitti:
En missään nimessä voi suositella Aavaa. Fysioterapeutit hyviä, pari kuuntelevaa lääkäriä olen kohdannut. Muuten eivät tunnu kuuntelevan potilasta lainkaan ja potilaan sairaustilanteen kuvaukset eivät voisi olla kauempana todellisuudesta. On mennyt rahaa ja aikaa ja hyöty on nolla.
Samaa mieltä. En suosittele! Lääkäri jolla kävin halusi vaan päästä mahdollisimman nopeasti tilanteesta ja teki väärän diaknoosin. Lisäksi on joku ” julkkis”
lääkäri joka omana yrityksenä ottaa vastaan Aavan tiloissa. Ei muuta voi sanoa k7n kaikkeen sitä törmää
Kumpikin huijari firma. Täynnä kuvottavia akkoja. Ainakin Aavassa Kampissa! Hyi helvetti!
Eikös toinen noista on ole ulkomaisten verohuijareiden omistama ja toinen kotimainen?