Tosi inhottavaa omata asperger syndrooma. Luuletteko, että kukaan mies tykkää hyvällä, että kerron siitä?
Tai toisin päin sukupuolet. Olisi helpompaa vain, etten tiedä mikä minua vaivaa ja olen vain vähän outo.
Monilla omalaatuisilla ihmisillä voi olla diagnosoimaton nepsy oireyhtymä.
Koen, että valehtelen jos en kerro, mutta jokainen varmaan ymmärtää, ettei tästä ole kivaa kertoa.
Kommentit (9)
En todellakaan ole nimeltäni Henna. Olen nyt ihan tosissani tämän asian kanssa.
T. Ap
Kun nimen momaan ainakin luulen, että monilla herää ajatus, että olen vajaa tai vammainen eikä monet ymmärrä, että diagnosoimattomia aspergereita löytyy ihan "tavallisten ihmisten" keskuudesta.
T.ap
No eikö kaikki naiset ole vähän assburgereita?
Siis mun lapseni isällä on asperger-syndrooma ja hän on hyvin älykäs.
Kyllähän nyt ihminen on paljon enemmän kuin joku diagnoosinsa. Älä takerru siihen, niin tuskin muutkaan välittää ja jos joku mies/nainen jättää sen takia suhun tutustumatta, niin omapa on ongelmansa.
Tahtoisitko itte tollasen miehen, joka ei ton vertaa asioita tajua?
Olet siis Anu Kirkkonummelta. Viimeinkin uskalsit hankkia diagnoosin.
No johan on ilkeitä kommentteja. Jos oikeasti tunnette jonkun Hennan tai Anun, niin jättäkää ne rauhaan.
Ap, ei varmasti ole kiva kertoa. Mutta jos olet päässyt jonkun ihmisen kanssa siihen pisteeseen, että on aika kertoa, niin tuskinpa asialla on fiksulle ihmiselle väliä. Siis eihän tuota nyt tarvitse tyyliin Tinder profiiliin kirjoittaa.
Miksi et vaan seurustelisi muiden aspergeleiden kanssa?
Ei se diagnoosi tee ketään enempää omituiseksi. Päinvastoin se osoittaa, että ihminen on tietoinen itsestään ja ollut valmis kohtaamaan totuuden itsestään.
Moi Henna!!!