Aasia nousee!
Intia nousee vuoteen 2030 mennessä kolmanneksi suurimmaksi taloudeksi. Sen jälkeen suurimmat tapiudet ovat...
1. Kiina.
2. Yhdysvallat jonka väestö on 2030 mennessä ainoastaan 50% valkoinen.
3. Intia nousee Japanin ohi jo vuoteen 2025 mennessä. Lisäksi saattaa olla isoin talous vuonna 2050.
4. Japani.
5. Saksa.
Tulevaisuus on Aasiassa ja varsinkin Intiassa jonka väestö on nuorta sekä vetreää.
Jai Hindi!
Kommentit (8)
Pelottaako että vanhat kolonisaatiota harrastaneet valtiot jäävät kakkosijalle? Heh heh.
Eurooppakin ruskistuu jatkuvasti ;P
Pohjois-Korea nousee! Maassa suoritetun kyselytutkimuksen (vastausprosentti 107%) mukaan kansalaisista 110 % on halukkaita työskentelemään 25 h/vrk/8 pv/viikko maansa kukoistuksen hyväksi! Mikä kilpailuetu!
White man's world is dying and there won't be anyone on it's funeral.
Future is Asia.
Vierailija kirjoitti:
Afrikka nousee!
Afrikan maiden talouskasvu oli ennen koronaa maailman nopeinta, ja palautuu pian koronan jälkeen samalle tasolle. Afrikassa on paljon nuorta väestöä.
Kiinalaisella rahalla.
Afrikka nousee!
Afrikan maiden talouskasvu oli ennen koronaa maailman nopeinta, ja palautuu pian koronan jälkeen samalle tasolle. Afrikassa on paljon nuorta väestöä.