Hajuvettä tai partavettä pitää olla vain sen verran että tuntee halua
tulla lähemmäs tuoksuttelemaan. Ei koko pullollista.
Kommentit (5)
Sitä pitää olla sen verran, kuin itsestä hyvältä tuntuu eikä keneltäkään lähde taju.
Jos et itse kykene haistamaan tuoksuasi, niin ei sitä haista kukaan muukaan. Poikkeuksena tietysti himolutraajat, jotka ovat turtuneet hajuvetensä tuoksuun. Heidän kannattaisi vaihtaa tuoksua tai uskoa muita, jotka kertovat että kyllä tuoksuu riittävästi.
Heh, moni käyttää sitä tosiaan liikaa eli KARKOTTIMENA! Se on vahva viesti: "Haisen, olen köyhä, ja vajaaälyinenkin."
Jos joku haisee, kun elimistö ei toimii normaalisti. Tai pää ei toimi, eikä jaksa peseytyä. Ja sitten mieluummin vaikka tainnuttaa muut halvalla lemullaan, kuin ajattelee olevansa haisuli. ITSEKÄSTÄ. Mutta tiedätpähän, että kaikki ei oo sillä ihmisellä kunnossa, eikä voi johtua vain hajuaistista. Eikö oo hyvä juttu, että sellaiset merkkaa ittensä kemiallisesti?
Partavesi on oikeastaan väärä termi koska sitä ei saisi laittaa poskiin tai suun ympärille lainkaan (maistuu pahalta), kaulaankin vain hyvin vähän. Parranajon ihoärsytys hoidetaan mielummin voiteella.