Onko koirallasi parasta koirakaveria?
Oma sekarotuiseni (äiti spanieli, isä tuntematon luppakorva) rakastaa yli kaiken yhtä kultaista noutajaa. Leikkii kyllä monen muunkin koiran kanssa koirapuistossa, mutta kun tämä kultainen noutaja tulee paikalle, kaikki muut koirat jäävät. Näin on ollut aina. Ihan älyttömän hauskaa seurattavaa.
Kommentit (8)
On, koiria on viisi ja niillä on mielenkiintoiset keskinäiset välit keskenään.
kultaisetnoutajat ovat sosiaalisesti tosi älykkäitä, siksi varmaan valinnut kultsun bestikseksi❤️
On, ykköskaveri on selkeä. Aina pyrkii pihaansa kohti, skannaavat toisiaan koko ajan vaikka tohisisivat omiaan. Söpöjä ovat, vanha lapseton pariskunta :)
Ei ole. Koirani lakkasi 3-vuotiaana olemasta kiinnostunut muista koirista. Narttukoira. Häntä ei enää kiinnosta pätkääkään muut koirat. Ollaan yritetty pitää häntä sosiaalisena, mutta ei. Kissojen kanssa tykkää kyllä kotona olla. Niillä on joku symbioosi.
Mulla on 5v tyttökoira joka ei yleensä piittaa kenestäkään, varsinkaan toisista nartuista. Mutta hän on aivan ihastunut erääseen lenkeillämme vastaan tulevaan naarascollieen :D eivät ole koskaan leikkineet, mutta lähes joka päivä lenkillä kohdataan ja koirani alkaa vinkua heti kun collie tulee jostain kulman takaa näkyviin <3
On🙂
O