Milloinkohan Danny joutuu vastuuseen tekosistaan?
Nyt kun Ylellä on esitetty kuunnelma Armista (Armi Aavikko - Siinä välissä olin elossa), on suurelle yleisöllekin käynyt ilmi, että Danny on hyväksikäyttänyt nuoria naisia koko ikänsä. On laulajia, tanssityttöjä ja missejä, jotka ovat uhranneet itsensä Dannylle ja D-tuotannolle. Mietin vaan, milloin nämä naiset puhuvat suunsa puhtaaksi, kun Danny pettää ja etsii aina vain nuoremman tytön, jota käyttää hyväkseen.
Kommentit (6)
Onpa ollut Danny hiljaa. Ei ole tullut kesäkuvia nuoresta avustajastaan. Missä on Helmi? Häpeekö Danny nyt menneisyyttään?
Kultapoika kuten muutkin julkisuuden sikailijat. Eli ei joudu ikinä mihinkään vastuuseen. Erika on ainoa joka voisi olla vastustaja ja taistelija Dannyä vastaan. Erika oli ainoa, joka mursi itsensä tuon inhottavan miehen läpi.
Kylläpä toivoisin, että joku näistä vaikka vanhemmista leideistä, joilla ei enää ole uransa vaarassa, avaisivat sanaisen arkkunsa. Katri Helenahan ei haastattelussa (v. 2016) edes "muistanut" suhdettaan Dannyyn. Kuitenkin Katri Helena taitaa olla ainut, joka on tuonut pettämisen esille.
Dannykaam mikään kovin naistenmies ja naisetkin tuoneet itseään sitten tykö ja romanssi Armin kanssa lähinnä markkinointia kun jotkut tahtoivat tuohonkin nais faneista uskoa markkinointimielessä.Myös Danny aloittanut jo 60-luvulla ja yleensä ura jo ohi kymmenen vuoden sisällä jollei sitten mitään uutta tuota ja siksi myös Armi kuvion keksiminen 1977.
Armikuvion keksiminen? Mitä v...ua nyt taas?
Varmaan vasta kuolemansa jälkeen, nyt ei kukaan uskalla puhua.