Siis jos räkä valuu, ei ole sikainfluenssaa vai?
Vaan ihan tavan flunssa? Olenko ymmärtänyt oikein?
Kommentit (8)
Jos tulee kunnolla, niinkuin rajussa flunssassa, voi olla melko varma että ei ole sikainfluenssaa. Käsittääkseni aikuisilla ei räkää ole juuri lainkaan, mutta pikkulapsilla voi olla enemmän kirkasta räkää.
aivastaa yleisellä paikalla etes nenäliinaan,,tuntuu että mua katotaan kun rikollista jos aivastan.
MInä ainakin arvostan ihmisiä jotka aivastavat nenäliinaan tai paremman puutteessa hihaan.
Ihan liikaa näkee suoraan päin aivastavia. Osa aivastaa jopa toisten ruokaan.
Käsittääkseni aikuisilla ei räkää ole juuri lainkaan, mutta pikkulapsilla voi olla enemmän kirkasta räkää.
...mietin kun taaperolla on tosi pahan kuuloinen yskä, aiemmin ei ole moista ollut. Kuumetta ei ole mittarissa päivällä näkynyt, mutta parina yönä on tuntunut todella kuumalta ja hikiseltä. Pärskii ja kirkasta räkää valuu. Peruskunto on kyllä hyvä (liiankin, mites tuon ikäisen saa lepäämään? ;). Ehkä tämä kuitenkin menee tavallisen flunssan piikkiin?
ap
influenssahan alkaa yhtäkkiä, eli se ei ala pikkuhiljaa siten että alkuun vähän nenä valuu ja on sellainen tunne että tulee kipeäksi. Sitä tulee kipeäksi , hetkessä.
ja puolella hissukseen.
En tiedä onko si, mutta räkää ei ole juurikaan, mutta kurkkukipua, lämpöilyä ja pään- ja lihassärkyä sekä nivelkipuja sekä rintakipua. Yhdellä oli myös vakava jälkitauti. Itsellä tauti on tehnyt tuloaan jo 5 päivää, kiusaa ja kiusaa mitä oudommin oirein-tänään tuli viimein kurkku pysyvämmin kipeäksi. Miehellä alkoi salamana.
vegaaneille.