Lue keskustelun säännöt.
Erinomaista kriisiviestintää Ohisalolta
15.07.2021 |
Ohisalo kommentoi vasta, kun pahin kohu on laantunut ja pitää kommenttinsa lyhyenä, neutraalina, ja ainoastaan lakiasian lopputulosta koskevana. Ei viittaa sanallakaan siihen, mitä on aikaisemmin sanonut aiheesta, ja kuinka tunteenomaisesti sen sanoi. Ei korjaa aikaisempia sanojaan Suomen syyttämisestä. Ei ammu itseään toista kertaa jalkaan.
Media kyllä pitää huolen siitä, että ne edelliset kommentit ovat artikkelissa mukana . Mutta Ohisalon uudella kommentilla ei pääse mehustelemaan yhtään.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/89e4b9c0-74d8-4d8e-ac3b-89346929b…
Ja ei, en ihaile Ohivuotoa. Hänen ksenofiliansa paistaa aivan liikaa lävitse kaikessa päätöksenteossa.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Miten sen nyt muotoilis...vaikka näin:
Polttoainetta jalostetaan öljystä ja öljyä on järkyttävän paljon sellaisella alueella, jossa on liikaa suvuttomia miehiä ja toisaalta ansioituneita upseereja. Heitä voi uudelleensijoittaa olosuhteissamme ilmaiseksi, koska öljykauppaa ei voi kukaan lopettaa.