Onko Maskussa aina ale
Kommentit (8)
On ihan aina. Siitähän langetetaan nykyään jotain sanktioitakin, jos on jatkuva ale, mut ilmeisesti on kannattavaa maksaa ne sanktiot kuin luopua noin tajunnanräjäyttävästä mainoskikasta🙄
Siellä on aina "ale" eli todellisuudessa ei ole mutta huijaavat että on.
Yrittäkää itse pyörittää kotimaista toimintaa enää, ihmiset.
Maskusta en tiedä. Suomi-Soffa tai onko sitä nykyään tai mikä onkaan enää, perustui kai pitkälti tällaiselle toiminnalle ja sitten vain uutta firmaa pystyyn.
Edellä mainitulla ei ole mitään väliä jos haluaa tulla tänne palstalle kuluttajana pätemään. Kuluttajat jeesustelee mutta ei käyttäydy kuin jeesus. Minä olen todella pienipalkkainen yksinelävä ihminen enkä pysty useinkaan ostamaan mitään. Kun ostan, ostan kallista kotimaista todennettua huonekalutuotantoa. Silloin ei tarvitse soittaa suuta kenenkään mega-aleista vaan todeta, että minä elän näin ja kiitos seuraavaan asiaan.
Sen takia ale, kun toimitus kestää joissakin tuotteissa kauan?
Perhaps kirjoitti:
Sen takia ale, kun toimitus kestää joissakin tuotteissa kauan?
Mä odotin tuotetta 8 kk. Sitten sain sen, rikkinäisenä. Odotin vielä 2 kk ja sain tuotteen, mutta väärän värisenä. Never again.
Näköjään palstalla on vallalla ihmiset jotka on minä-ja-minun-tuote. Olisin olettanut että Suomessa on enemmän ihmisiä, jotka ostaa vastuullisesti ja miettii vähän mistä.
Mut ei. Minä ja minun tuote.
Joo ja Jyskissä myös. Ne voisi vaan ilmoittaa että kaikki aina -30-70% alennuksessa (eli oikeasti normaalihinnalla).
Ei ole. Ne on keksineet omat ylihinnat ja alennuksilla myydään normihintaan.