Elämäänsä tyytyväisten ketju
Tänne kaikkien kuulumisia keillä menee itse asiassa ihan mukavasti :)
Kommentit (7)
Mulla on elämä keveää, koska ymmärsin erota juoposta, ja potut kasvaa kasvimaalla.
Jos näin saa täällä sanoa, myös seksielämä (soolona) on parantunut paljon. On kivaa, ja nyt tästä lähden mihin tahansa haluamaani suuntaan, sinkku kun olen.
Lasi puoliksi täynnä, ruokaa pöydässä ja katto pään päällä, mitä sitä voisi enempää pyytää? Merkityksellisiä ihmissuhteita, terveyttä, kiinostava työ ja nimi Elämän kirjassa.
Linnut laulaa ja kesä kukkeimmillaan...
Tyytyväisin terveisin,
Muuten ihan hyvin menee, mutta työelämä on p****kaa. Ei löydy minulle sopivaa työtä, kaikessa on jotain liiallisia haasteita.
Meikäläinen on aina aika tyytyväinen. Tyydyn vähään, tai tykkään siitä mitä minulla on - tavallinen koti sotkuinen, tavallinen perhe kärhämöineen, tavallinen työ eikä uhkaa potkuista. Tilillä tarpeeksi rahaa tähän tavalliseen elämääni, niin ettei tarvitse stressata.
Viihdyn uudessa asunnossa, ja ihana viileys tuulahtelee ikkunasta.
Sain hyvän vakuutustarjouksen, putsattua patterienvälit ja ostettua mehulingon.
Huomenna kokeilen.
Elossa ja ainakin vielä tänään pystynyt itsenäisesti liikkumaan. Hyvä keskustelu erään kanssa, jotain suunnitelmia tulevaan, ruokaa riittää ja ilma viilennyt taas sen verran, että pystyy nukkumaan.
T: kipupotilas
Vettä on satanut sopivan tasaisesti alkukesän ajan. Istutuksia ei ole tarvinnut kastella ja tontin piiriojasta saa kasteluvettä vielä pitkään vaikka kuiva jakso tulisikin :)