Hirveä vauvakuume
Joka puolella näen vauvoja, kavereillani ja sisaruksillani on hiljattain syntyneitä lapsia. Vauvakuume on niin kova, että välillä herään keskellä yötä ajattelemaan asiaa. Olen edelleen sinkku ja tunnen, kuinka olen valmis laskemaan vaatimustasoa miesystävälle todeeeella paljon ihan vaan jotta pääsisin itsekkin äidiksi.
Muilla vastaavia ajatuksia?
Kommentit (12)
Yritä taistella biologiaasi vastaan
Olen 48v, 161cm ja kaljamahainen nysämunalla varustettu työtön. Missä voisimme tavata aktin merkeissä?
Tarjoa apua ystäville, sä saat hoitaa vauvoja ja ystävä levätä, pikkulasten äidit usein olisivat erittäin onnellisia jos joku ehdottaisi hoitoapua, itse sellaista ei yleensä kukaan kehtaa pyytää, onhan lapsi kuitenkin ollut oma valinta...
En ole koskaan harrastanut seksiä ilman kondomia enkä ole koskaan lauennut naisen sisään. Tässä on ilmeisesti nyt mun mahdollisuus?
M27
Onnistuvan parisuhteen edellytykset häviää, yksinhuoltajuus vauvahimon seurauksena hinnalla millä hyvänsä kenen toimests tahansa todennäköistä.
Välttelisin.
Vierailija kirjoitti:
En ole koskaan harrastanut seksiä ilman kondomia enkä ole koskaan lauennut naisen sisään. Tässä on ilmeisesti nyt mun mahdollisuus?
M27
Täällä olisi kokenut peppu ja suu käyttöösi!
Rape63
Jos kumppanin ikä ei ole sulle kynnyskysymys, niin kannattaa varmaan kokeilla 35-40-vuotiaita myöhään heränneitä miehiä. Silloin voi varmaan saada muilta kriteereiltä paremman miehen.
Lapsen voi myös hankkia yksin. Jos ihan varmasti haluat lapsen, niin parhaat mahikset on ennen kuin oot 30-vuotias. Ihan hyvät mahikset vielä ennen 35 vuoden ikää. Sitten sen jälkeen voi jo huonolla tuurilla olla mahdottomuus. Jos on tukiverkkoja, niin se on ehkä jopa helpompaa yksin. On itse vastuussa kaikesta. Saa yksin olla päättämässä kasvatuksesta. Kotona on vain omat ja lapsen sotkut, eikä oo mitään parisuhdekinasteluja syömässä energiaa. Lisäksi ei aseta odotuksia toista ihmistä kohtaan vain pettyäkseen.
Vierailija kirjoitti:
Niin niin mutta otatko pyllyyn?
Ymmärtääkseni lapsia ei voi tehdä pyllyn kautta?
Haluat lapsen, koska kaikilla muilla on sellainen.
Älä hanki lapsia. Maailma on jo täynnä ihmisiä. Kaverisi ovat unohtaneet sen faktan.
Olet kaikkea sitä mitä sinkkumiehet yrittää kaikin tavoin vältellä. Onnea vaan jatkoon