Olisi ihanaa päästä terassille istumaan, höpisemään ja ottamaan muutama kylmä siideri.
Unohtaa epäkohdat omassa elämässä, ne joita kannan koko ajan mukanani ja jotka itkettää ja ahdistaa ja katkeroittaa, jotka vie mielen todella mustaan ja surulliseen alhoon useita kertoja viikossa.
Mutta en minä yksin mihinkään tohdi mennä, aika ankeata olisi terassilla yksin istua ja sitä sidukkaa nautiskella.
😢☹️
Kommentit (17)
Kalsarikännit tulee halvemmaksi, ja kehtaa vetää kovemmat tumut.
Pääsihän tuonne tänäänkin kun vain käveli.
Samaa mietin just, ei ole ketään kenen kanssa lähteä. Ja tuli halvemmaksi hakea lähikaupasta pari pirkkasiideriä
Sun jutut on tylsiä. Keksi ensin jotain todella kiinnostavaa sanottavaa.
Vierailija kirjoitti:
Eipä ole terassit nyt aukikaan.
Päivällähän se aurinkokin paistaa.
-kesälomalainen
Tänään töiden jälkeen otti kyllä päähän niin paljon, että jos en olisi raskaana niin olisin lähtenyt muutamalle huurteiselle, vaikka yksin.
Muistakaa sitten tällä viikolla olla menemättä koronatesteihin, vaikka olisikin oireita.
Nyt pitää saada luvut alhaiseksi niin saadaan pääministeri Sanna Marin näyttämään mahdollisimman hyvältä. KÄRSIKÄÄ KOTONA, ÄLKÄÄ TESTATKO ettei nosteta lukuja ylös! Sunnuntaihin mennessä saadaan nolliin ja Marin saa enemmän ääniä.
Suosittelen myös THL:lle ja muille jotka ilmoittaa näistä luvuista, että ÄLKÄÄ ILMOITTAKO ISOJA LUKUJA. Pienentäkää lukuja nyt niin saadaan SDP:lle isot äänet. Sitten ens ma on ihan sama, sitten menkää testeihin ja ilmoittakaa oikeat luvut sitten. Sitten ei ole väliä vaalien kannalta. NYT tehdään kaikki että saadaan SDP:lle ja Marinille jättipotti, ÄLKÄÄ MENKÖ TESTEIHIN TÄLLÄ VIIKOLLA! LUVUT ALAS! Muistakaa!!! Kertokaa suvulle myös whatsapissa ja facessa tämä!
Terasseilla vielä lähinnä niitä joille nyt muutenkin maistuu ja monet katsoo pitkään.
Nuoriso nyt asia erikseen.
Mun tekisi mieli ajella bussilla päiväksi naapurikaupungin irkkupubiin vaan juttelemaan vieraiden kanssa.
Omassa kaupungissa kaikki tietää toisensa ja juoruaa armottomasti.
Olen joskus vieraassa kaupungissa ihan rohkeasti mennyt juttelemaan ja kysynyt saako liittyä seuraan kun oonyksin vieraassa kaupungissa. Ihan mukavia ihmisiä olleet ja ottivat siipiensä suojaan:)
Vierailija kirjoitti:
Eipä ole terassit nyt aukikaan.
Missähän mä sitten eilen mahdoin istua???
On elämä pientä, jos terassilla siiderin juominen on maininnan arvoinen asia ja siitä tulee ihana fiilis.
Mene kristilliseen seurakuntaan. Siellä kohtaat rakastavan Jumalan, ja auttavia, vaikkakin rosoisia ihmisiä. ❤
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Eipä ole terassit nyt aukikaan.
Missähän mä sitten eilen mahdoin istua???
En tiedä. Täällä ei baarien terassit klo 21 jälkeen ole auki.
Eikö ole yhtään entistäkään tuttua, jota voisit pyytää mukaan?