Mitä tehdä isolle määrälle erilaisia Legoja - on Duploa, tavallisia Legoja, Scalaa, eläintarhaa, purjelaivaa, poliisiasemaa, lentokonetta, laivaa ja vaikka mitä, ja sitten niitä jotain ihme örkkejä
Lapset jo aikuisia eikä lapsenlapsia taida tulla.
Myynti hankalaa, kun ei ole pakkauksia tallella ja samantyyppiset Legot ovat sekaisin laatikoissa.
Kommentit (7)
Vierailija kirjoitti:
Kaikki säkkiin ja myynti könttähinnalla. Tai lahjoita ensikotiin, turvakotiin, päiväkotiin, Pelastusarmeijalle, seurakunnan päiväkerhoon, jne.
Turvakoti voisi olla hyvä vaihtoehto!
Kyllä itse ostin ihan sekalaisia, koska lapsi oli kova rakentamaan legoja. Itse olen kysynyt ja vienyt päiväkodille pestyjä legoja ja ylimääräisiä villalankoja askarteluun.
Löysin aikanaan netistä liikkeen, joka ostaa noita irtolegoja. Muistaakseni oli kilohinta, mut enemmän sai erikoisuuksista. Meil oli ulkomailta tilattuja sotaukkeleita jne ja niistä laitettiin kuvat. Lisäksi kerroin minkä eri kokonaisuuksien palikat oli ja kuvasin valmiit tai pakettien kannet. Ihan hyvin saatiin laatikollisesta versus jos olisivat jääneet nurkkiin pyörimään. En tiedä on kys. firma enää pystyssä, mutta googlaile.
Vaikka muuten tykkään lahjoitella tavaraa hyväntekeväisyyteen, niin näistä haluaisin kyllä vähän rahaakin takaisin.
Ja näistä iso osa on 90-luvun sarjoja, koska lapsemme syntyivät - 91.
Kaikki säkkiin ja myynti könttähinnalla. Tai lahjoita ensikotiin, turvakotiin, päiväkotiin, Pelastusarmeijalle, seurakunnan päiväkerhoon, jne.