Onko teilläkin sellainen vapunaatto, ettei tapahdu mitään?
Meillä on herkut aika lailla syöty ja nyt vain olla möllötellään.
Kommentit (26)
Ei ole edes herkkuja kun en viitsinyt lähteä kauppaan.
Nyt on sitten puhtaat hiukset huomista varten. Pesin hiukset, kun ei ollut mitään tekemistä. Sellainen vappuaatto. En tosin valitakaan.
On ollut viimeiset 25 vuotta. Olen 37.
Noo en nyt sanois. Mietin päivällä mitä kivaa tekisi vappuaaton kunniaksi, kun on luppoaikaa.
Pyyhin sitten pölyt. Että tapahtuuhan täällä paljonkin.
Mä laitoin juuri lämppärit uuniin. Siinä on päiväni kohokohta, kun ne saan syödä :D
Kyllä. Söin nakkeja ja perunasalaattia, jälkiruoaksi simaa ja munkkeja. Siinä mun päivän ohjelma, vois mennä vaikka jo nukkumaan.
Sama täällä. Tän päivän herkut on syöty, huomenna jatketaan tortilloilla.
Ei tapahdu mitään.. Oli ihanan rauhallista, mutta nyt alakerran häirikkö tuli takaisin kotiin. Joka hemmetin viikonloppu samaa.. Järkyttävä mölinä ja pauke ja äääh äääh puuh puuh tiedossa.
Nojoo, tavallinen lapsiperheen vappu. Eipä sitä aattona olla vuosikausiin mihinkään lähdetty. Mutta vaimo tuossa tekee lapsille munkkeja, hyviä ovat.
Vierailija kirjoitti:
Nojoo, tavallinen lapsiperheen vappu. Eipä sitä aattona olla vuosikausiin mihinkään lähdetty. Mutta vaimo tuossa tekee lapsille munkkeja, hyviä ovat.
Mies söi lasten munkit.
Kivassa kännissä mennään... Kohta syömme lohta. Sitten hakeen lisään juotavaa.
Olen saikulla niin ei tarviikaan olla mitään tekemistä.
Täällä on sellainen, ja hyvä niin. Ennen kaikkea iloinen, että ei ole mitään herkkuja.
Mulla oli omat tanssijumppabileet latinomusiikin tahtiin, youtube-videon mukaan. Oli kivaa.
Oli kyllä suunnitelmissa tavata ja tehdä vappuherkut yhdessä kahden ystävän kanssa mutta jouduin lähtemään töistä kesken päivän kun tuli kurkku kipeäksi ja nenä meni tukkoon. Piti sitten oireiden vuoksi perua illan suunnitelmat. Aamulla testiin.
Olin neljään asti töissä, viiden aikoihin kotona. Pitäisikö tässä jaksaa muka jotain tehdä? m30
Älähän sano, ei sitä tiedä mitä kerkeää Porvoossa tapahtua kun täällä päivystetään.
On 😂 herkut jää tosin huomiselle.