Älkää valittako ulkonaliikkumiskiellosta
Onko pakko kärjistää tämäkin asia ihme kitinäksi? Kun ei ole toteltu tähänkään saakka kehoituksia niin tässä ollaan. Just sinä, joka koet olevasi ilkeiden ja tarpeettomien rajoitusten uhri, olet se syy miksi näitä rajoituksia joudutaan tekemään. Suu kiinni ja tee niin kuin ohjeistetaan. Kyllä, tämä pandemia koskee myös sinua ja ketään ei kiinnosta sinun herkkä nahkasi jos ei nuo liikkumisen sallivat poikkeukset päde sinuun. Pysy kotona.
Kiitos ja oikein aurinkoista kevättä. Kyllä se siitä.
Kommentit (17)
Niin.
Oma moka ihmiset kun ette ole yskineet hihaan, pitäneet turvaetäisyyksiä ja käyttäneet käsidesiä kuten on käsketty.
Tässä on semmoinen pieni ongelma, että jotkut ovat rajoittaneet kiltisti elämäänsä jo yli vuoden ja toiset ramppaa edelleen jossain hiihtokeskus-orgioissa.
Maailman onnellisin - ja tyhmin, kansa. "Minulla on oikeus!"
Noudattajat noudattaa ja bilettäjät bilettää. Näin se oli ennen uusia rajoituksia ja on niiden jälkeenkin.
Sinäkö sen määräät mistä saa valittaa?
Meillä on koko koronan ajan ollut rajoituksia päällä, joita mikään taho ei valvo. Ulkonaliikkumiskielto on yksi lisää ja kiinnostaa ihan v it ust i yhtä paljon, kuin aiemmatkin. Typerää touhua.
Vierailija kirjoitti:
Tässä on semmoinen pieni ongelma, että jotkut ovat rajoittaneet kiltisti elämäänsä jo yli vuoden ja toiset ramppaa edelleen jossain hiihtokeskus-orgioissa.
Näin just. Nää itsekkäät juntit pilaa kaikkien elämän.
Ei kiinnosta enää tämä toilailu ja teatteri Olen asunut kiltisti erakkona yli vuoden ja nyt saa riittää.
Sakottakoot ja heittäkööt putkaan, mulle ihan sama. En enää usko koronaan, tämä on pelkkää poliittista vehkeilyä.
Ei kiinnosta. Koronaflunssapaniikki mennyt överiksi.
Vierailija kirjoitti:
Maailman onnellisin - ja tyhmin, kansa. "Minulla on oikeus!"
Korona on hyvä tyhmyyden paljastin. Se on nyt se kuuluisa jouko, sanonnassa "joukossa tyhmyys tiivistyy".
Korona on tuonut esiin ihmisten kaipuun n at sis miin. Aiv otto mat ääliöt saavat vihdoin aiheen esitellä oikeaa luonnettaan, koska normaalitilanteessa se ei kestä päivänvaloa.
Eiköhän se teillä olisi taas aika päivän lam ba da - tanssin.
Sinimustat ei valita ulkonaliikkumis kiellosta. Ohjeiden mukaan mennään.
Totalirismi on hieno aate. Ei valiteta.
Urpot🤮
Onko tullut muuten kenellekään tämä mieleen?
En ole kokonaan suomalainen ja siksi olen koko ikäni ihmetellyt suomalaista rauhallista luonnetta ja flegmaattista temperamentti.
Ajattelin joskus, että sitten kun suomalaista tarpeeksi kyykytetään ja hänen pinnansa katkeaa, sitten on oksat pois.
Lopetetaan tämä pelleily.
Hehhehhee. Tänään kävin shoppailemassa ja pitsalla. Kun kauppakeskus on auki ja pizzeria on auki, niin käsittääkseni niihin saa mennä.
Hesa, valitusta ja itkua. ----> karkaaminen muille paikkakunnille.
Turkunen, valitusta.
Ei kukaan noudata rajoituksia, joten ne on turhia.