Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Rv 39, oikea käsi puutuu yöllä(vaikkei puristuksessa)

Vierailija
12.05.2009 |

Mitähän mahtaa olla. Mulla on myös kauhea turvotus, etenkin vasemmassa jalassa. Onko jollain tietoa tai kokemusta vastaavasta?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
12.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on ollut samoja ongelmia kun on turvottanut ja paino noussut muutenkin raskausaikoina.

Kun on enemmmän massaa ja nukkuma-asennot rajallisia niin tulee herkästi puutumisia kun suonet on puristuksissa..

Ne ei välttämättä tunnu nukahtamiseen mennessä mutta kun monta tuntia makaa paikoillaan niin siinä ajassa ehtii puutua.

Vierailija
2/5 |
12.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

on tullut painoa yli 20kg. Ei ole siis vaarallista?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
12.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

solujen välitilaan kertyy nestettä, se puristaa hermoja ja se taas aiheuttaa puutumista. Vaiva pitäis korjaantua synnytyksen jälkeen.

Vierailija
4/5 |
12.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

käsistä meni tunto kokonaan, ja jouduin sairauslomalle pari viikkoa ennen äitiyslomaa. Synnytyksen jälkeen palautui aika nopeasti. Olin todella kädetön ennen synnytystä, mikään ei pysynyt käsissä.

Vierailija
5/5 |
12.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Soitat neuvolaan. Saat käynnistyksen.



Itsellä synnytys lähti itsestään käyntiin mutta neuvola ehti lähettämään sairaalaan käynnistystä varten lähetteen ja kotona odotteli vauvaa tuodessa käynnistysaika. :)



Itsellä turvotus puristi hermoja tuola olkäpäänalueella. Kipu säteili sormiin saakka. Tolla viikolla saat jo ajan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä kahdeksan