Kolmas koronarokote tulossa
Kohta varmaan neljäs, viides, kuudes jne. Kuinkahan monta niitä pitäisi lopulta sitten vuoden aikana ottaa? Erilaisia muuntoviruksia tulee tätä tahtia loputtomiin. 😂 😵
https://www.hs.fi/hyvinvointi/art-2000007851762.html?fbclid=IwAR3NIn0yN…
Kommentit (7)
AP
vituttiko, kun ei aiheesi kiinnostanu ketään?
Vierailija kirjoitti:
Mikähän tässä oli hauskaa?
Tätä tahtia pian pitää ottaa tyyliin joka kuukausi uusi piikki. Tässä touhussa ei ole enää päätä eikä häntää. 😂 Ap
Kolmas? Edes ekasta ei mitään tietoa. Näillä näkymin joskus 2023...
98.8% ihmisistä ikään ja terveyteen katsomatta selviää koronaviruksesta. Näin suomessa. 2/3 Kuolleista on monisairaita vanhuksia. Ikä näillä monisairailla vanhuksilla yli 80v. Lopettakaa nyt jo tämä hysterisointi.
Kannattaakohan sitä ensimmäistä enää edes ottaa? Kaikki kuolleet eivät ole vanhoja. Ainakin Oulussa kuolee sairaalassa ihmisiä, jotka toipuvat toisesta sairaudesta. Kaikki eivät ole olleet saattohoidossa. Ja osa ei pääse leikkaukseen, koska koronatartunnan vuoksi he eivät kestäisi leikkausta. Joku hoitaja kommentoi, että koronaan kuoleminen on tuskallisempaa kuin siihen alkuperäiseen sairauteen myös näillä saattohoidossa olevilla. Kuulosti aika kovalta toteamukselta.
Saisi nyt edes tänä vuonna sen ensimmäisenkin