Narsistit ja psykopaatit manipuloi juuri sen verran
Kuin tarvitsee. Ihmiset tekevät sitten loppupäätelmänsä "ihan itse".
Ajatuksia? 🤫
Kommentit (7)
Usein selvissä hyötymiskuvioissa takana ei ole terve persoonallisuus. Sairas persona = sairas/epäsuhta tulos. Pätee moniin asioihin.
Narsisti havaittu! (4. tänään).
Nyt niitä on liikkeellä!
Kumpaanko ryhmään vai molempiin luet itsesi ap?
En ole hyväksikäyttäjä. Tunnen toisten tunteet. Myös psykopaatin epätunteet ja narsistin tyhjyyden. Siksi vältän näitä kuin ruttoa. Piste.
Ap
Työkaverina nainen joka haukkuu puolisoaan narsistiksi ja on aina uhri..kun olen ollut tämän ihmisen kanssa tekemisissä pidempään niin olen huomannut hänessa narsistisia piirteitä joten pata kattilaa soimaa vaan miten se sanonta meni..
Ne jotka on prosessin käyneet läpi ja ovat antaneet itsellensä luvan jatkaa elämää niin hattua nostan.
Tarvitaan tietty määrä kipeitä oivalluksia ja ympäristönvaihdos.
Kyl se siit.
Kyllä. On helpompi saada asioita, kun sen jonkun asian antaminen oli sen toisen ihmisen oma idea. Vaikkei oikeasti ollut, narsisti on vaan istuttanut siihen ideaan johtavat siemenet uhrin päähän.