Nukkuminen on elämäni ainut ilo
josta voin nauttia hyvillä mielin. Syöminen lihottaa ja tukkii verisuonet. Juominen pilaa sisuskalut. Nukkuminen ei myöskään maksa mitään periaatteessa vaikka sänky ja lakanat täytyykin hankkia. Jos mahdollista nukkuisin koko ajan.
Kommentit (5)
Nukkuminen ja kissat on ainoat ilot.
Asia on tullut selväksi vuosien aikana, mikään ei muutu kohdallasi.
Vierailija kirjoitti:
Asia on tullut selväksi vuosien aikana, mikään ei muutu kohdallasi.
???
Ap
Nukkuminen on kyllä kivaa, mutta unet ne voivat olla myös painostaviakin. Viimeaikoina olen nähnyt paljon unia, joissa minua jahdataan.
Mafia tai joku vastaavanlainen jahtas minua viime yön unissani. En tiedä miten olisi minulle käynyt unessani, sillä herätyskello herätti minut otolliseen aikaan, kun oli ne sai minut kiinni.
Itsellä melkein sama, sillä minusta heräämisen hetki, kun ei vielä muista elämän kurjutta, on kaikista hienoin hetki elämässä. Varsinkin sohvalla otettujen päivätorkkujen jälkeen.