Miksi ihmiset käyttävät pöytätietokoneita?
Pääsääntöisesti käytän älypuhelinta. Niihin tehtäviin ja ohjelmiin johon tarvitsee x86-prosessoria käytän kannettavaa tietokonetta. Kannettava ei vie tilaa kotoa kun taas pöytätietokonetta varten tarvitsee sen 300e pöydän, 100e tuolin, 200e näytön, 50e näppäimistön, 10e hiiren, 10e hiirimaton, 50e kaiuttimet. Ja nämä kaikki vievät turhaa tilaa kodista pois eikä ne herätä kauheasti kiinnostusta jos naisväki sattuu vieraileen.
Kommentit (31)
Naisväki saa pysyä ulko-oven ulkopuolella.
T. Vietin juuri noin 30 tuntia pöytäkoneen äärellä tänä viikonloppuna.
Täh? Lattiallako töitä pitäis tehdä? Mulla on aina mun läppäri pöydällä.
Täh? Lattiallako töitä pitäis tehdä? Mulla on aina mun läppäri pöydällä.
Samat se läppäri tarvitsee. Ei mitään ideaa maksaa pienestä lätyskästä enemmän, kun saman tilan se silti vaatii.
Itse kootussa pöytäkoneessa on ylivertainen hinta-teho-suhde..
Kannettavissa ei tahdo riittää tehot musastudiokäyttöön. Lisäksi tarvitsen pöytäkoneen pci-e-väylän äänikorttia varten.
Kun pöytäkoneen rakentaa itse, valitsemistaan osista, tietää mitä saa ja saa täsmälleen mitä haluaa eikä maksa turhasta. Yksittäisiä komponentteja on myös helppo tarvittaessa päivittää.
Kannettavia ei ole 40 tuuman näytöillä. Ja vaikka kannettavaan saa tietenkin liitettyä minkä tahansa monitorin, en halua maksaa kannettavan pikkunäytöstä, jota en kuitenkaan käytä.
Nuo pikkuvehkeet varmasti riittavat pornon katseluun mutta jos pitaa tehda kunnon toita niin sitten tarvitsee jamerammat laitteet.
Siksi kun he ovat fiksumpia kuin aloittaja.
Jos asuu jossain pikkuyksiössä niin tietenkin pöytäkone vie paljon tilaa. Minulla on oma työhuone talossa ja koneet siellä, läppäri on keittiönpöydällä ja puhelimen pikkunäytöllä ei oikeasti viitsi töitä tehdä. Ap esittää tätä samaa jankkausta vähintään viikon välein, ei mene yksinkertainen asia sulla näköjään jakeluun.
Kyllä se naisväki sinusta kiinnostuu mun hankit kunnon pöytäkoneen, jolla pystyt tekemään töitä, joista maksetaan hyvin.
Hyvin palkattu työ kyllä vaatii älyä. Joten sinun lienee parasta unohtaa niin pöytäkone kuin naiset.
Persehullu -chek
Margithullu -chek
Pöytäkonehullu -chek
Palkkavalehtelija -chek
AP:llä on näköjään sisustustekijät prioriteetti number uno, usealla muulla prioriteetit ovat ihan muualla. Kun tosiaan halutaan tehdä tosissaan duunia niin silloin ei pikkulaitteet rajatuilla ominaisuuksilla ole niitä ideaaleja laitteita. Pitää olla tehoja, muokattavuutta, käyttömukavuutta jne. Läppäri on ihan kätevä kun matkustellaan.
Vierailija kirjoitti:
Persehullu -chek
Margithullu -chek
Pöytäkonehullu -chek
Palkkavalehtelija -chek
Mikä ihmeen chek?? cheek? chek-chek-chek-chek.
Se tonnin näytönohjain ei sovi läppäriin.
Siksi, kun on se 15 vuotta vanha pöytäkone pölyä keräämässä.
"eikä ne herätä kauheasti kiinnostusta jos naisväki sattuu vieraileen."
Ja mihinkä tämä perustuu? Joku nainen antaisi pakit miehelle koska on pöytäkone :D?
Vierailija kirjoitti:
AP:n täytyy olla porvoosta.
Ei kyllä vaikuttaa hesalaiselta, mutta tyhjäpää Uusimaalainen kuitenkin.
Sivusto ei toimi ääh teksti meni rikki!