Aiotko ottaa influenssarokotteen?
Itse otin jo, olen hoitaja. Ottaisi kyllä muutenkin, vaikka en hoitaja olisikaan. Ei ole ollut influenssoja moneen vuoteen sen jälkeen kun rokotteet aloitin. Influenssa ja korona yhtäaikaa on todella paha juttu.
Kommentit (13)
Ei kai niitä enää saa mistään? Työterveydestä Mehiläiseltä ne on loppu ja julkisella ei ollut aikoja.
Otin jo reilu kuukausi sitten, ja samoin otin pneumokokkirokotteen.
Otin rokotuksen eilen. Olen ttanut siitä lähtien, kun rokotus on ollut saatavissa.
Otin keskiviikkona kunnalliseslta puolelta.
Otin jo lokakuussa.
Vielä saa Jorvissa ja Peijaksessa riskiryhmään kuuluvien läheiset ma ke ja pe klo 10-14 rokotukset.
Otin ensimmäistä kertaa. Pelkäsin että tulen heti kipeäksi, mutta en sitten tullutkaan.
Lisäksi on juuri vastikään uutisoitu havainnoista, että influenssarokote voi suojata myös koronalta ainakin jossain määrin. Olisi kyllä hieno juttu, jos se suojaisi edes pahalta tautimuodolta.
Joo otin, ensimmäistä kertaa ikinä ja nyt on käsi kipeä ja sellainen tunne kuin olisi kuumetta.
Vierailija kirjoitti:
Lisäksi on juuri vastikään uutisoitu havainnoista, että influenssarokote voi suojata myös koronalta ainakin jossain määrin. Olisi kyllä hieno juttu, jos se suojaisi edes pahalta tautimuodolta.
Toi on vaan yritys saada ihmiset ottamaan influenssarokotus, samoin kuin nuo artikkelit, joissa väitetään influenssan olevan paaaaljon vaarallisempi kuin korona on.
Minun on pakko. En välttämättä ottaisi jos ei olisi pakko. Ei sillä, että minulla olisi mitään rokotteita vastaan
Otin jo ja hyvä että otin, nyt ne on jo loppu tästä kylästä.