Megaforcen maku muuttunut?
Tämä niin sanottu jumalten juoma.. No ei tosin, budjetti versio ES. Eli megis. Oon näitä aina sillointällöin ostellut muutamia ja nyt viime kauppareissun kun korkkasin yhden niin maku oli aivan kamala. Joku erittäin vanhva sanoin kuvailematon sivumaku. Ajattelin että vissiin tölkki mennyt pahaksi jostain syystä ja kaadoin viemäriin.. Avasin toisen ja sama juttu. Hyi kamala miten voi olla pahaa. Vielä on jääkaapissa 2 tölkkiä lisää.
En tiedä pitäisikö viedä tölkit prismaan takasin (kuittia muuten ei löydy. En tiedä löytyykö kuittia sähköisesti S tilin kanssa infosta?) ja sanoa että nyt on menny satsi huonoksi tai jotain?
En tiedä onko sitten resepti muuttunut valmistajalla vai mistä on kyse? Ennen se maistui halvalle energiajuomalle. Nyt siinä on joku homehtuneen vanilian maku seassa ja myös hajussa.
Onko kukaan huomannut samaa ilmiötä vai sattuko itselle 4kpl "maanantai" tölkkejä?
Kommentit (10)
Ei maku ole muuttunut mä vaan kusin sun tölkkeihin viikonloppuvuorossa, kun jouduin tulemaan töihin. T. Linjaston päälikkö.
Mikä ihmeen budjettiversio-ES, samaa halpaa kuraa kumpikin.
Vierailija kirjoitti:
Niitä on kahta verioo, sokerilla ja ilman.
Ei niitä voi kyllä keskenään sekoittaa, sokeriton sinisessä tölkissä ja siinä lukee isolla SOKERITON.
Voi olla että oikeasti vaan huono erä. Itsellä kävi vähän aikaa sitten Coca-Cola Zeron kanssa samalla tavalla. Ostin 6 packin tölkkejä ja hyi h*lvetti että maistui järkyttävälle!! Jokaista tölkkiä sitä maistoin ja kaikissa sama juttu, menivät sit viemäristä alas. Onneksi yleensä maistuu siltä miltä pitääkin.
Mikä on vanilia? En ole ikinä nähnyt kaupoissa moista.
N60
Kaupantäti kertoo, että makuvirheen vuoksi myynnistä on vedetty pois erä.
500 tölkkiä kaadettiin meillä viemäriin.
Makuaistin häiriöitä raportoitu myös oireettoman koronan sairastaneilla.
Joo oon miettinyt itte samaa. Pienenä kun ekan kerran maistoin vuosia sitten niin oli maku aivan jumalallinen. Nykyään kun ostaa niin on aika happaman makuinen ja kirpeä. Tai sit on vaan siitä, että on kyllästynyt makuun
Niitä on kahta verioo, sokerilla ja ilman.